Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kobe BryantGetty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Kobe Bryant

NBA. Derby Los Angeles przełożone ze względu na śmierć Kobego Bryanta

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Zaplanowane na noc z wtorku na środę czasu polskiego derby Los Angeles pomiędzy Lakers a Clippers zostały przełożone. Liga NBA wydała specjalne oświadczenie, w którym informuje o zmianie terminu rozgrywania tego pojedynku.

W wyniku katastrofy prywatnego śmigłowca zginęło łącznie dziewięć osób, w tym legendarny koszykarz Los Angeles Lakers, Kobe Bryant. Na pokładzie maszyny była również między innymi jego 13-letnia córka, Gianna.

Ze względu na te tragiczne wydarzenia, liga NBA postanowiła przełożyć derbowe spotkanie w Staples Center pomiędzy Lakers a Los Angeles Clippers. Mecz miał się pierwotnie odbyć w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Nowa data pojedynku nie została jeszcze ustalona.

Czytaj także: Los Angeles oddaje hołd Kobe'emu Bryantowi. Flagi w mieście opuszczone do połowy masztu

"Mecz w ramach ligi NBA pomiędzy Lakers a Clippers, zaplanowany pierwotnie na 28 stycznia (czas amerykański), został przełożony. Decyzja została podjęta w oparciu o szacunek, jakim jest darzona organizacja Lakers, która przeżywa aktualnie niewyobrażalną oraz tragiczną stratę Kobego Bryanta, jego córki Gianny oraz siedmiu innych osób, które zginęły w niedzielnej katastrofie" - czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ WIDEO Cały świat żegna Kobego Bryanta. "Gdyby odciąć mu jedno z ramion, to wypłynęłaby z niego czerwono-czarna krew"

Kolejny pojedynek zespołu z Los Angeles jest zaplanowany na noc z piątku na sobotę, również w Staples Center, do którego mają zawitać Portland Trail Blazers. Żadne informacje na temat ewentualnego przełożenia również tego spotkania nie zostały jeszcze ujawnione, jednak najprawdopodobniej odbędzie się ono zgodnie z planem.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL