Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice w Los Angeles oddają hołd pod muralem Kobe BryantaPAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: kibice w Los Angeles oddają hołd pod muralem Kobe Bryanta

Koszykówka. Policja skrytykowała portal, który jako pierwszy poinformował o śmierci Kobego Bryanta

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Szeryf hrabstwa Los Angeles Alex Villanueva krytycznie odniósł się do działań portalu, który jako pierwszy poinformował o śmierci Kobego Bryanta. Przedstawiciel policji uważa, że było to całkowicie nieodpowiednie.

W niedzielę rano (czasu amerykańskiego) portal TMZ poinformował, że Kobe Bryant zginął w katastrofie helikoptera w Kalifornii. Wiadomości te potwierdziły następnie CNN i ESPN. Na pokładzie znajdowało się dziewięć osób, w tym córka Bryanta - Gianna.

Policja skrytykowała działania portalu. Szeryf hrabstwa Los Angeles Alex Villanueva odniósł się do publikacji podczas konferencji prasowej. Poinformował wówczas, dlaczego urzędnicy nie ujawnili tożsamości zmarłych.

- Ogromnym brakiem szacunku byłoby dowiedzenie się o śmierci bliskiej osoby z portalu TMZ. To jest po prostu całkowicie nieodpowiednie - powiedział Villanueva.

ZOBACZ WIDEO Cały świat żegna Kobego Bryanta. "Gdyby odciąć mu jedno z ramion, to wypłynęłaby z niego czerwono-czarna krew"

Podsekretarz hrabstwa Tim Murakami, cytowany przez thehill.com, dodał, że był zasmucony faktem, iż o katastrofie dowiedział się z mediów.

"Proszę dać nam czas na osobiste poinformowanie bliskich. Przykro jest słyszeć o stracie za pośrednictwem mediów. To złamało moje serce" - napisał na Twitterze.

Matthew Belloni, redaktor naczelny "Holywood Reporter", skomentował z kolei, że portal TMZ ma zawsze sprawdzone informacje. Powołał się na przykłady gwiazd muzyki Michaela Jacksona, Whitney Houston czy Prince'a. - Ich dokładność jest bardzo, bardzo dobra - powiedział Belloni.

Czytaj także:
Kobe Bryant współpracował z Paulo Coelho. Wspólnie mieli wydać książkę dla dzieci
Śmierć Kobego Bryanta. Na pokładzie helikoptera nie było czarnej skrzynki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL