Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WKK Wrocław Materiały prasowe / R.Jędrzejewski / WKK Wrocław

I liga. Hit kolejki dla WKK Wrocław. Udany rewanż gości

Patryk Neumann
Hitowy mecz zakończył 21. kolejkę I ligi koszykarzy. WKK Wrocław wygrał z Rawlplug Sokołem Łańcut 88:79, a efektowne double-double skompletowali Piotr Niedźwiedzki i Jakub Patoka.

Koszykarze z Wrocławia od początku wyraźnie przeważali (9:2 i 19:11). Nie było to jednak bezpieczne prowadzenie, bo Rawlplug Sokół potrafił błyskawicznie niwelować stratę. Tak stało się po trafieniach Szymona Pawlaka i Piotra Wielocha (16:19). WKK miał więcej rzutów wolnych w pierwszej kwarcie, ale to po akcji 2+1 Macieja Klimy i trafieniu z gry Rafała Kulikowskiego gospodarze doprowadzili do remisu. Obaj doświadczeni gracze dali dobre zmiany, poprawiając przede wszystkim sytuację w rywalizacji pod tablicami. Wcześniej w zbiórkach dominował Jakub Patoka.

Podobny scenariusz powtórzył się w kolejnej odsłonie. Rawlplug Sokół ponownie gonił WKK, choć przewaga gości była nieco mniejsza. Finisz należał do ekipy z Podkarpacia, która po trzypunktowych rzutach Szymona Szymańskiego i Bartłomieja Karolaka schodziła na przerwę z prowadzeniem 44:41. Gospodarze trafili tylko 15/41 prób z gry, ale oddali o 10 rzutów więcej od rywali. Duży wpływ miała na to różnica w stratach (9:3 na niekorzyść WKK).

Po zmianie stron Bartłomiej Karolak poszedł za ciosem, a Rawlplug Sokół potrzebował nieco ponad dwóch minut żeby wypracować 10 "oczek" przewagi (54:44). Skuteczni byli Piotr Wieloch, Szymon Pawlak i Szymon Szymański. To była intensywna kwarta, a przyjezdni odpowiedzieli serią 11 punktów. Prowadzenie odzyskali po "trójce" Tomasza Prostaka, a duży wkład w odrabianie strat miał Piotr Niedźwiedzki.

Łańcucianie gonili już do końca meczu. Pomimo nawet dziewięciopunktowej różnicy mieli swoje szanse, ale nie wykorzystali ich, ulegając 79:88. Goście zrewanżowali się rywalom za porażkę z pierwszej rundy (78:84). WKK z bilansem 14-4 awansował na drugą pozycję w tabeli I ligi. Rawlplug Sokół ma 12 zwycięstw i siedem porażek, co daje czwartą lokatę.

Gospodarze nie mogli wygrać trafiając ze skutecznością 36 proc. z gry. Goście mieli 46 proc. oraz o 10 rzutów wolnych więcej (24/30 do 14/20). Do tego powiększyli wyraźnie przewagę w zbiórkach (51:36). Dla równowagi popełnili 15 strat przy tylko sześciu rywali. Indywidualnie w WKK wyróżnili się: Jakub Koelner - 24 punkty (13/14 na linii rzutów wolnych), Piotr Niedźwiedzki - 18 punktów i 16 zbiórek oraz Jakub Patoka - 11 punktów i 13 zbiórek. Skuteczny był Michał Jędrzejewski - 15 punktów (6/8 z gry). Dla Rawlplug Sokoła 22 punkty rzucił Szymon Szymański, a po osiem zbiórek uzyskali Maciej Klima i Rafał Kulikowski.

Rawlplug Sokół Łańcut - WKK Wrocław 79:88 (23:23, 21:18, 15:19, 20:28)

Rawlplug Sokół: Szymański 22, Klima 12, Pawlak 11, Wieloch 11, Karolak 8, Zaguła 5, Kulikowski 4, Sewioł 4, Czerwonka 2, Ciechociński 0.

WKK: Koelner 24, Niedźwiedzki 18, Jędrzejewski 15, Prostak 13, Patoka 11, Kroczak 7, Nowakowski 0, Pułkotycki 0, Sitnik 0, Uberna 0.