Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LeBron James Getty Images / Stacy Revere / Na zdjęciu: LeBron James

NBA. All-Star Weekend. Giannis i LeBron dokonali swoich wyborów. Znamy pełne składy na Mecz Gwiazd

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
W specjalnie zorganizowanym drafcie, Giannis Antetokounmpo oraz LeBron James dokonali wyboru zawodników do swoich zespołów na Mecz Gwiazd 2020. Spotkanie zostanie rozegrane 16 lutego w Chicago.

Liga NBA postanowiła pozostać przy formacie wyboru zawodników do corocznego święta koszykówki, jakim jest Mecz Gwiazd. Najpierw w ogólnodostępnym głosowaniu kibice (50 proc. głosów) do spółki z zawodnikami NBA (25 proc.) oraz przedstawicielami mediów (25 proc.) wskazali kapitanów drużyn oraz graczy pierwszych piątek. Tydzień później trenerzy klubów wybrali czternastu zawodników rezerwowych na to wydarzenie. Składy, podobnie jak rok temu, wybierali Giannis Antetokounmpo oraz LeBron James.

Pierwszeństwo wyboru należało do zawodnika Los Angeles Lakers ze względu na większą liczbę głosów, jakie otrzymał. Gracz Milwaukee Bucks miał z kolei przywilej wybrania pierwszego rezerwowego.

Czytaj także: Duża wymiana w NBA. Andrew Wiggins w Warriors, D'Angelo Russell w Timberwolves

Przypomnijmy, że sam Mecz Gwiazd w tym roku przybierze nieco inny format ze względu na tragiczne wydarzenia, które doprowadziły do śmierci między innymi Kobego Bryanta. Oba zespoły będą walczyły o wpłaty na rzecz dwóch wybranych organizacji charytatywnych działających na terenie Chicago. Zwycięstwo w każdej kwarcie (1-3) będzie warte 100 tysięcy dolarów, natomiast wygrana w całym meczu dodatkowe 200 tysięcy.

Każda z trzech pierwszych kwart będzie zaczynała się od wyniku 0-0 i będzie swego rodzaju "mini-meczem". Czas ich trwania nie ulega zmianie (12 minut). Po trzech kwartach wyniki zostaną zsumowane, do wyniku lepszego zespołu zostaną dodane 24 punkty i właśnie tyle trzeba będzie zdobyć w ostatniej kwarcie, aby wygrać cały mecz. Dla przykładu, jeśli jedna drużyna będzie po trzech kwartach prowadzić 100-90, to aby wygrać cały mecz trzeba będzie zdobyć jako pierwszym 124 "oczka".

Czytaj także: NBA. Andre Drummond zmienia klub. Zagra w Cleveland Cavaliers!

Mecz Gwiazd rozegrany zostanie 16 lutego w Chicago w hali United Center

Pełne składy drużyn na Mecz Gwiazd 2020 (* - pierwsza piątka)

Team LeBronTeam Giannis
LeBron James* (kapitan)Giannis Antetokounmpo* (kapitan)
Anthony Davis*Joel Embiid*
Kawhi Leonard*Pascal Siakam*
Luka Doncić*Kemba Walker*
James Harden*Trae Young*
Damian LillardKhris Middleton
Ben SimmonsBam Adebayo
Nikola JokićRudy Gobert
Jayson TatumJimmy Butler
Chris PaulKyle Lowry
Russell WestbrookBrandon Ingram
Domantas SabonisDonovan Mitchell

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski jakiego nie znacie. "Gdy mówił o zmarłym tacie załamywał mu się głos"

Kto według ciebie wygra Mecz Gwiazd 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL