Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kobe Bryant z Oscarem Getty Images / Alberto E. Rodriguez / Na zdjęciu: Kobe Bryant z Oscarem

NBA. Hołd dla legendy Lakers. Adam Silver potwierdził, będzie MVP Meczu Gwiazd im. Kobego Bryanta

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Cały koszykarski świat wciąż cierpi po stracie legendarnego Kobego Bryanta, który wraz ze swoją córką i siedmioma innymi osobami zginął w katastrofie helikoptera. Od teraz przyznawane będzie MVP Meczu Gwiazd jego imienia.

Adam Silver podczas sobotniej konferencji prasowej, poświęconej niedzielnemu Meczowi Gwiazd ligi NBA poinformował, że od teraz przyzwane będzie w nim trofeum MVP im. Kobego Bryanta. 

- Myśleliśmy o tym, jak będzie najlepiej uczcić pamięć o Kobem. Zdarzyło się tak, że jego śmierć miała miejsce niedługo przed Weekendem Gwiazd. Uważam, że coś, co wyróżniało Kobego, oprócz pięciu mistrzowskich tytułów, to 18 udziałów z rzędu w Meczu Gwiazd i cztery tytułu MVP - mówił Adam Silver podczas konferencji prasowej w Chicago w hali United Center.

- Dla nas wszystkich wydawał się to odpowiedni sposób, aby oddać mu cześć - dodawał Adam Silver, komisarz NBA. Pierwsza nagroda im. Kobego Bryanta zostanie przyznana w nocy z niedzieli na poniedziałek. Drużyna LeBrona Jamesa zmierzy się z zespołem Giannisa Antetokounmpo o godz. 2:00 czasu polskiego. 

ZOBACZ WIDEO Piotr Zieliński gra va banque? Finał może być zaskakujący!

Kobe Bryant zadebiutował w Meczu Gwiazd w 1998 roku, jako 19-latek. Występował w nim 18 razy z rzędu do 2016 roku (w 1999 roku nie odbył się Mecz Gwiazd z uwagi na lockout).

Bryant miał 41 lat. Od początku do końca kariery związany był z Los Angeles Lakers. Pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo NBA (2000, 2001, 2002, 2009, 2010). W 2008 roku został wybrany MVP sezonu zasadniczego ligi, a w dwóch kolejnych sezonach MVP finałów NBA. Był również dwukrotnym mistrzem olimpijskim.

Czytaj także: Pau Gasol wspomina moment śmierci Bryanta. "Moja twarz zrobiła się biała jak ściana"
Marcin Gortat oficjalnie zakończył karierę

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL