Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Energi Kotwicy KołobrzegFacebook / Karol Skiba / Na zdjęciu: drużyna Energi Kotwicy Kołobrzeg

I liga. Decydujące starcia w najbardziej wyrównanym sezonie od lat. Co mówią trenerzy?

Pamela Wrona
Pamela Wrona
Pierwszoligowcom zostało zaledwie kilka meczów do końca sezonu zasadniczego. Zapowiada się walka do ostatniej kolejki zarówno o ósemkę, jak i utrzymanie. Co mówią trenerzy: Cesnauskis, Michalak, Spychała, Knap i Tanasejczuk?

fot. True Photo - Agnieszka Żukowskafot. True Photo - Agnieszka Żukowska
Mantas Cesnauskis (STK Czarni Słupsk)

Druga runda w pierwszej lidze koszykówki mężczyzn zmierza ku końcowi. Przed pierwszoligowcami decydujące mecze, które wyjaśnią kogo zobaczymy w play-offach, a kto pożegna się z zapleczem ekstraklasy. W pierwszej części głos zabrali trenerzy: Łukasz Grudniewski, Marcin Radomski, Tomasz Niedbalski, Marcin Kloziński, Andrzej Kierlewicz i Tomasz Jagiełka (czytaj tutaj). Tuż przed 25. kolejką pora na pozostałych szkoleniowców.

Do przodu z optymizmem patrzy Mantas Cesnauskis - Do tej pory sezon oceniam pozytywnie, jak zawsze mogło być lepiej, ale nie narzekam i patrzę optymistycznie do przodu. W przyszłości chciałbym uniknąć wahania formy oraz kontuzji, które zdarzały nam się do tej pory. Cieszę się, że stajemy się prawdziwą drużyną na dobre i na złe i tak jak zawsze powtarzam swoim zawodnikom, najważniejsze to oddać serce na boisku, walczyć jeden za drugiego, wspierać się i cieszyć każdą dobrą "rzeczą" kolegów z drużyny. A zwycięstwo często jest drugorzędną sprawą, która zależy od dyspozycji dnia, formy rzutowej i tak dalej.

Koniec sezonu dla każdego jest bardzo wymagający i kluczowym będzie zdrowie zawodników, pełna koncentracja, pewność i głód zwycięstwa. O dalszych planach nigdy nie lubię rozmawiać, bo kto na wiele liczy, łatwo może się "sparzyć". Myślimy tylko o najbliższym meczu i w pełni się na tym koncentrujemy, a zadowolony jestem już w tej chwili z tego jaką mam drużynę. Nie wymieniłbym ani jednego swojego zawodnika, bo to był mój wybór. Ja dalej w nich wierzę, a co przyniesie play-off? Zobaczymy - mówi.

Kto nie zdoła utrzymać się w pierwszej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL