Najnowsze Wyniki/Kalendarz
koszykarze Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: koszykarze Śląska Wrocław

EBL. Głośne "WKS" w hali Orbita. Śląsk Wrocław dał popis!

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
WKS Śląsk Wrocław nie dał żadnych szans PGE Spójni Stargard. Gospodarze po świetnej drugiej kwarcie (31:9) pokonali rywali 85:65.

WKS Śląsk przeprowadził prawdziwy szturm w drugiej kwarcie sobotniego meczu. PGE Spójnia była bezradna, podczas gdy gospodarze prezentowali się koncertowo. Już do przerwy było 54:28 dla podopiecznych Olivera Vidina. Druga połowa potwierdziła wyższość "Wojskowych". 

- Wrocławianie urządzili sobie konkurs wsadów - śmiali się komentatorzy Polsatu Sport, Rafał Juć i Tomasz Jankowski. Mathieu Wojciechowski, skrzydłowy Śląska po jednym ze swoich dunków uszkodził nawet siatkę, ale chwila przerwy nie wybiła jego drużyny ze świetnego rytmu. 

Gospodarze od wyniku 26:21 doprowadzili do stanu 54:28, co tak naprawdę nadało tonu sobotniemu meczowi w hali Orbita. WKS zanotował zryw 28-7, a Devoe Joseph już do przerwy miał na swoim koncie 18 punktów. Amerykanin finalnie zanotował 23 "oczek", a Mathieu Wojciechowski dodał 16 punktów.


PGE Spójnia próbowała odrabiać starty po zmianie stron i pewnym momencie doszła rywali na 15 punktów (54:69), ale to było maksimum, na co było stać tego dnia drużynę Jacka Winnickiego. Joseph przymierzył z dystansu (74:56) i jasne stało się, że WKS dopisze do swojego dorobku 11. zwycięstwo w lidze. Gospodarze zwyciężyli w stosunku 85:65.

Dla Spójni aż 30 punktów rzucił Mateusz Kostrzewski, ale skrzydłowy był obok Tomasza Śniega jedynym graczem, który nie zawiódł. Raymond Cowels trafił tylko raz na dziewięć oddanych prób, Peter Olisemeka miał dwa "oczka", a w debiucie tylko jeden celny rzut z gry oddał podkoszowy Harry Froling. Litwin Jokubas Gintvainis nie zdobył nawet punktu. 

WKS Śląsk aktualnie z bilansem 11-10 plasuje się na szóstym miejscu w Energa Basket Lidze. PGE Spójni nie posłużyła reprezentacyjna przerwa, bo ósma drużyna rozgrywek po dwóch ostatnich sukcesach, doznała tym razem porażki. Goście trafili w całym meczu tylko trzy rzuty z dystansu. 

Wynik:

WKS Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 85:65 (23:19, 31:9, 15:19, 16:18)

WKS Śląsk: Joseph 23, Wojciechowski 16, Dorn 10, Chrabąszcz 10, Łączyński 7, Dziewa 6, Gibson 5, Humphrey 5, Leńczuk 3, Musiał 0, Gabiński 0, Żmijak 0.

PGE Spójnia: Kostrzewski 30, Śnieg 12, Młynarski 7, Cowels III 5, Brek 4, Froling 3, De Leon 2, Olisemeka 2, Pryć 0, Gintvainis 0.

Czytaj także: Marcin Gortat w koszulce Arkadiusza Milika. Koszykarz złożył mu życzenia
Biofarm Basket Poznań osłabiony. Marcin Flieger kontuzjowany w takim momencie 

Energa Basket Liga 2019/2020

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra224119320971806
2Start Lublin223917518671716
3Anwil Włocławek223917520781837
4Asseco Arka Gdynia223614817651655
5Polski Cukier Toruń203515517551583
6Trefl Sopot2234121017861792
7WKS Śląsk Wrocław2233111119101861
8King Szczecin2233111118341848
9PGE Spójnia Stargard2232101217241772
10BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski2232101217721746
11Enea Astoria Bydgoszcz2131101118391847
12HydroTruck Radom223191317111790
13GTK Gliwice222971518571973
14Legia Warszawa222751717731976
15MKS Dąbrowa Górnicza232741918082135
16Polpharma Starogard Gdański222641817762015


ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Miły gest koszykarza z NBA doprowadził małych fanów do łez

Czy WKS Śląsk Wrocław awansuje do fazy play off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL