Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Christian WoodGetty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Christian Wood

NBA. Christian Wood zarażony koronawirusem. To trzeci zawodnik ligi dotknięty chorobą

Wojciech Bielewicz
Wojciech Bielewicz
Zawodnik Detroit Pistons Christian Wood jest trzecim graczem ligi NBA, który pozytywnie przeszedł testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wcześniej chorobę paraliżującą świat wykryto u Rudy'ego Goberta oraz Donovana Mitchella.

Przypadek Christiana Wooda powinien być znamienny na skalę światową. U zawodnika Detroit Pistons wykryto obecność koronawirusa pomimo tego, że nie miał on żadnych objawów tej choroby. Możliwości testowania osób na obecność wirusa, między innymi w USA, są w tej chwili niezwykle ograniczone, co oznacza, że wiele ludzi może okazać się nosicielami nawet o tym nie wiedząc.

Pistons w poprzednią niedzielę rozgrywali swój ligowy pojedynek przeciwko Utah Jazz, w którym Wood był liderem zespołu zdobywając 30 punktów i zbierając 11 piłek z tablic. Kilkukrotnie bardzo efektownie kończył on akcje wsadami nad Rudym Gobertem, a w zasadzie przez cały mecz był odpowiedzialny za krycie w defensywie centra rywali.

Przypomnijmy, że Francuz był pierwszym graczem ligi NBA, u którego stwierdzono obecność koronawirusa. Po tej diagnozie komisarz Adam Silver zdecydował się zawiesić sezon na okres przynajmniej jednego miesiąca.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Testy wszystkich 58 osób związanych bezpośrednio z zespołem Jazz wykryły dodatkowo jeszcze jeden przypadek zarażenia, którym okazał się Donovan Mitchell. Tegoroczny All-Star przyznał w wywiadzie, że zachowanie Goberta w okresie podwyższonego ryzyka było karygodne. 

Ekipą, która w ostatnim czasie rozgrywała również swój mecz przeciwko Utah Jazz byli między innymi Toronto Raptors. Wśród mistrzów NBA przebadano wszystkich członków zespołu, w ich przypadku wiadomości okazały się dużo bardziej pozytywne, ponieważ u nikogo nie stwierdzono zarażenia koronawirusem.

Czytaj także: Gracze idą w ślady Love'a. Gwiazdy NBA wspierają pracowników swoich hal
Czytaj także: Koronawirus. Trenerzy I ligi dołączają do akcji "Zostań w domu". Tomasz Niedbalski wybiera gotowanie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL