Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kyle KuzmaGetty Images / Na zdjęciu: Kyle Kuzma

NBA. Szczodry gest Kyle'a Kuzmy. Gracz LA Lakers ufunduje posiłki seniorom dotkniętym koronawirusem

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Kyle Kuzma zdecydował się wspomóc seniorów dotkniętych koronawirusem w swoim rodzinnym mieści Flint w stanie Michigan. Przez sześć tygodni będzie fundował dla nich posiłki w związku z trwającą pandemią.

W walce z koronawirusem liczy się dosłownie każda pomoc, nawet drobny gest. Niektórzy mogą jednak zdecydowanie więcej i do takiej grupy należą chociażby gwiazdorzy ligi NBA. Jeden z nich - Kyle Kuzma - zdecydował się pomóc seniorom zakażonym wirusem ze swojego rodzinnego miasta Flint w stanie Michigan.

Jak poinformował Bill Oram, dziennikarz serwisu The Athletic, koszykarz Los Angeles Lakers, przy współpracy z lokalną społecznością YMCA (związek młodzieży chrześcijańskiej), będzie fundował posiłki dla osób starszych, które zostały zakażone COVID-19.

Program ma zapewnić seniorom kolację oraz przekąskę i potrwa przez minimum sześć tygodni, począwszy od 23 marca. Spekuluje się, że akcja zapewni około 550 posiłków tygodniowo, czyli co najmniej 3300 w trakcie całego projektu.

Obecnie Kuzma znajduje się w kwarantannie i czeka na wyniki testów na koronawirusa, które wraz z kolegami z zespołu przeszedł w środę.

Czytaj także:
Steve Kerr zapewnia. "Przygotowania do igrzysk olimpijskich zgodnie z planem" >>
Wojciech Bielewicz: NBA może stracić grube miliony, jednak zyskać coś zdecydowanie większego (komentarz) >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL