Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz BielaWP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Łukasz Biela

EBL. Oficjalnie: Łukasz Biela zbuduje i poprowadzi King Szczecin. "Chciałbym zatrzymać kilku zawodników"

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
To już oficjalna informacja. Łukasz Biela w nowym sezonie będzie pierwszym trenerem Kinga Szczecin. To on będzie w pełni odpowiadał za budowę i prowadzenie drużyny.

To o czym informowaliśmy w niedzielę, dzień później stało się faktem - Łukasz Biela oficjalnie przejął stery w King Szczecin.

40-latek w przeszłości był asystentem m.in. Mihailo Uvalina, Marka Łukomskiego czy Mindaugasa Budzinauskasa. Problemy zdrowotne tego ostatniego sprawiały, że Biela w dwóch ostatnich sezonach "przejmował" pałeczkę pierwszego trenera po Litwinie.

Teraz rodowity szczecinian będzie odpowiedzialny w pełni za budowę składu i potem prowadzenie drużyny. Jaki będzie to zespół? Biela nie chce dokonywać rewolucji.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Warto dodać, że ważne kontrakty ze szczecińskim klubem mają Paweł Kikowski i Jakub Kobel. To nie jedyni gracze, którzy być może pozostaną w Szczecinie. - Bardzo chciałbym zatrzymać w drużynie paru koszykarzy, którzy odgrywali kluczowe role. Mam nadzieję, że uda się przedłużyć umowy z ważnymi zawodnikami i nie będzie to całkowicie nowa drużyna - komentuje.

Biela może mieć duży handicap przy negocjacjach. Dlaczego? Krzysztof Król zapowiedział, że wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego i zawodnicy, którzy tworzyli team King Szczecin w sezonie 2019/2020 zostaną w pełni wypłaceni.

Przy wydanym ostatnio oświadczeniu klubów Energa Basket Ligi, które zadeklarowały iż zawodnicy i trenerzy nie otrzymają pełnych kontraktów za miniony sezon, decyzja Króla może działać tylko i wyłącznie na korzyść klubu w negocjacjach.

Zobacz także: EBL. Łukasz Koszarek: Nie kończę kariery. Stelmet ma pierwszeństwo w rozmowach (wywiad)

Czy Łukasz Biela jest gotowy na przejęcie sterów w Kingu Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL