Najnowsze Wyniki/Kalendarz
James DolanGetty Images / Bobby Bank / Na zdjęciu: James Dolan

Miliarder, 64-letni James Dolan ma koronawirusa. To właściciel klubu NBA i NHL

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
James Dolan, biznesmen z Nowego Jorku, jest chory na COVID-19. 64-latek poddał się samoizolacji, czuje się dobrze. "Big Apple" to aktualnie epicentrum pandemii koronawirusa.

Właściciel New York Knicks i New York Rangers, James Dolan ma koronawirusa - poinformował w sobotę klub NBA.

64-latek, którego wartość finansowa w 2020 roku została oszacowana na około dwa miliardy dolarów, przechodzi COVID-19 dobrze. Poddał się samoizolacji, a objawy choroby są niewielkie lub w ogóle ich brak. 

New York Knicks napisali w oświadczeniu, że Dolan cały czas dba o swoje interesy i je nadzoruje. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

64-latek jest pierwszym właścicielem profesjonalnego klubu w Stanach Zjednoczonych, który miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Warto dodać, że miasto Nowy Jork to aktualnie epicentrum wydarzeń związanych z koronawirusem. Potwierdzono w sobotę, że zdiagnozowano tam już ponad 52 tysiące przypadków zarażenia. Blisko 7,5 tyś. osób przebywa w szpitalach, a 1,800 z nich na intensywnej terapii. 

James Dolan jest również właścicielem słynnej Madison Square Garden. Jeszcze do niedawna posiadał halę The Forum, w której w latach 1967-1999 występowali Los Angeles Lakers. Odkupił ją Steve Ballmer, aby rozwiązać spór dotyczący budowy nowego obiektu, do której pod koniec 2024 roku mieliby przenieść się jego Los Angeles Clippers. Ballmer zapłacił firmie Dolana 400 milionów dolarów. 

W trzydziestu zespołach NBA zdiagnozowano w sumie dotychczas 14 przypadków COVID-19. Informowaliśmy ostatnio, że Rudy Gobert, Donovan Mitchell, a także Christian Wood pokonali chorobę. Swoimi doświadczeniami z koronawirusem podzieliła się też popularna prezenterka ESPN, Doris Burke (więcej TU).

Czytaj także: "Co znaczy słowo sport bez słowa kibic?" - zastanawia się LeBron James. Gwiazda NBA mówi o przyszłości ligi
Szokujące zdjęcie. Marcin Gortat pokazał, jak podpisał kontrakt w NBA 

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL