Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcus SmartGetty Images / Alex Goodlett / Na zdjęciu: Marcus Smart

Marcus Smart przekaże swoje osocze do badań. Cel? Walka z koronawirusem

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Marcus Smart z Boston Celtics poinformował niedawno, że jest już wolny od koronawirusa, którym był zakażony. Teraz przekaże swoje osocze do badań nad znalezieniem sposobu na leczenie COVID-19.

Jak ostatnio pisaliśmy, Marcus Smart na swoim profilu na Twitterze podzielił się z kibicami bardzo dobrą wiadomością. Gracz Boston Celtics napisał, że jest wolny od koronawirusa i nie odczuwa już jakichkolwiek dolegliwości z nim związanych. To jednak nie wszystko, bowiem koszykarz "Celtów" postanowił również wesprzeć National COVID-19 Convalescent Plasma Project, przekazując swoje osocze do badań, mających na celu walkę z wirusem.

Michael Joyner, anestezjolog w Mayo Clinic, powiedział ABC News, że jest obecnie czterech graczy wyleczonych z koronawirusa, którzy zdecydowali się oddać swoją krew do badań. W tym gronie znajduje się właśnie Marcus Smart, który potwierdził tę informację za pośrednictwem swojego agenta. Nazwiska pozostałej trójki na ten moment nie są znane.

Władze NBA zwróciły się z prośbą do klubowych lekarzy o to, aby zawodnicy, którzy zostali wyleczeni, zdecydowali się na oddanie swojego osocza do badań. Terapia ma na celu wykorzystanie przeciwciał we krwi od wyzdrowiałych pacjentów, co może potencjalnie ograniczyć wirusa u osób chorych.

Czytaj także:
Były lider Knicks pomaga Nowemu Jorkowi. Wielki gest Stephona Marbury'ego >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL