Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pionir HallTwitter / Na zdjęciu: Pionir Hall

Koronawirus. Legendarna hala w Belgradzie zamieniona na szpital

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Serbia walczy z pandemią koronawirusa. Legendarny obiekt Pionir Hall w Belgradzie został przekształcony na tymczasowy szpital. W hali zmieściło się 300 łóżek. Trafią tam pacjenci, którzy nie wymagają intensywnej opieki.

Cały świat jest pogrążony w walce z epidemią koronawirusa. W Serbii groźny wirus rozprzestrzenia się coraz mocniej z każdym dniem.

Dlatego władze podjęły decyzję o utworzeniu kilku tymczasowych szpitali, by skuteczniej walczyć z zarazą.

Wykorzystany został do tego między innymi legendarny obiekt Pionir Hall w Belgradzie (obecna nazwa: Aleksandar Nikolić Hall, może pomieścić 8 tys. kibiców - przyp. red.), w którym swoje mecze rozgrywały koszykarskie drużyny: Partizan i Crvena Zvezda.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

W hali zmieściło się 300 łóżek. Trafią tam pacjenci, którzy nie wymagają intensywnej opieki. Serbskie media informują, że na dniach również kolejne obiekty sportowe w Belgradzie zostaną przekształcone na szpitale tymczasowe. Docelowo pomieści się w nich około 2500 łóżek.

Rozgrywki sportowe w Serbii, podobnie jak w innych krajach na świecie, zostały zawieszone do odwołania. W tym kraju potwierdzono na razie 1171 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 31 osób.

Niedawno informowaliśmy o tym, że słynna Maracana została wykorzystana do walki z pandemią koronawirusa. Wcześniej na tymczasowe szpitale władze Brazylii zdecydowały się przekształcić stadiony Pacaembu w Sao Paulo i Mané Garrincha w Brasilii.

Zobacz także:
EBL. Łukasz Koszarek: Nie kończę kariery. Stelmet ma pierwszeństwo w rozmowach
VTB. Stelmet Enea BC. Jest sukces, będzie premia. Janusz Jasiński mówi o kwotach
EBL. Radosław Piesiewicz, prezes PLK i PZKosz: Anwil chwalony w Europie. Jest duża szansa na "dziką kartę" w LM

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL