Najnowsze Wyniki/Kalendarz
KoronawirusPAP/EPA / PETER FOLEY / Koronawirus

Wielki gest klubów NBA! Milion maseczek dla pogrążonego w pandemii Nowego Jorku

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Kluby NBA, New York Knicks i Brooklyn Nets we współpracy z ligą i konsulem Chin, przekażą na rzecz walki z chorobą COVID-19 aż milion maseczek ochronnych.

W całych Stanach Zjednoczonych (stan na 5 kwietnia) zdiagnozowano już ponad 310 tysięcy przypadków COVID-19, a blisko 140 tys. w samym Nowym Jorku. Jak wyliczył w sobotę tamtejszy rząd, jeśli liczba zachorowań będzie rosnąć w takim tempie, respiratorów wystarczy im tylko na następne sześć dni. A szczyt pandemii nie został jeszcze osiągnięty. 

Kluby sportowe ruszyły na pomoc. Jak poinformował gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo New York KnicksBrooklyn Nets i NBA we współpracy z Huangiem Pingiem, konsulem Chin pracują nad dostarczeniem miliona maseczek ochronnych dla pracujących w mieście lekarzy czy policjantów. 

Dodatkowo, jak poinformował portal ESPN, właściciel Nets, Joe Tsai i jego żona, Clara Wu Tsai przekazują 1 000 respiratorów na rzecz zwiększenia zasobów nowojorskiej służby zdrowia. - To wielki gest, który bardzo znacząco nam pomoże - mówił Andrew Cuomo.

Sytuacja w samym Nowym Jorku, ale i całych Stanach Zjednoczonych jest poważna. Amerykański rząd poprosił teraz każdego, kto będzie opuszczał dom, o noszenie maseczek. Milion dodatkowych dostarczonych z Chin na pewno odegra rolę w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2. "Nowy Jork dziękuje. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ten podarunek" - napisał na Twitterze gubernator Cuomo.

Czytaj także: Łukasz Grudniewski: Nadal wierzymy, że w przyszłym roku zagramy w ekstraklasie
Anwil Włocławek rozwiązał kontrakt z Jakubem Karolakiem. "Musieliśmy to zrobić" 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL