Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Jordan w barwach reprezentacji USA Getty Images / Icon Sportswire / Na zdjęciu: Michael Jordan w barwach reprezentacji USA

NBA. Koszulka meczowa z podpisem Michaela Jordana z 1992 roku trafiła na aukcję. Cena wywoławcza: 25 tysięcy

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
To prawdziwa gratka dla fanów Michaela Jordana. Na aukcję trafiła koszulka z podpisem legendy, w której występował podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Dom aukcyjny "Robert Edward Auctions", specjalizujący się w sprzedaży rzadkich kart bejsbolowych i pamiątek sportowych, ogłosił we wtorek, że ma coś specjalnego dla fanów koszykówki. Jest to oryginalna koszulka meczowa, w której Michael Jordan występował podczas słynnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku (link do aukcji TU).

Gwiazdor Chicago Bulls dodatkowo osobiście ją podpisał. "Najlepsze życzenia. Michael Jordan" - widzimy przy numerze "9" i napisie "USA Basketball". 

"Dream Team", reprezentujący Stany Zjednoczone podczas tamtego turnieju na stałe zapisał się złotymi zgłoskami w historii światowego sportu. Amerykanie stanęli na najwyższym stopniu podium, a ich drużyna do dziś uchodzi za najlepszą, jaka kiedykolwiek powstała. 

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"

Koszulka pierwszy została sprzedana w 1992 roku za 17 500 tyś., a cała kwota trafiła wówczas na konto Fundacji Michaela Jordana. Ostatni raz słynny jersey z podpisem legendy NBA pojawił się na aukcji w 2013 roku i ktoś był skłonny zapłacić za niego 53 tysiące.

Teraz cena wywoławcza wynosiła 25 tysięcy dolarów, ale w momencie pisania tego artykułu zalicytowało już dziewięć osób, a kwota urosła aktualnie do 33 tyś. (ponad 137 tysięcy złotych).

Aukcja koszulki Jordana kończy się...19 kwietnia, czyli dokładnie wtedy, kiedy w Stanach Zjednoczonych zaplanowano premierę wyczekiwanego serialu dokumentalnego "The Last Dance". Netflix pokaże pierwsze dwa odcinki dzień później (więcej TU).

Czytaj także: NBA to wielka rodzina. Chory na COVID-19 skaut Detroit Pistons otrzymał niesamowite wsparcie
Giannis Antetokounmpo narzeka na brak sprzętu. "Nie mam dostępu do parkietu" 

Koszulka Michaela Jordana zostanie sprzedana za...?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL