Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marquese Chriss (z lewej) i Al Horford Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Marquese Chriss (z lewej) i Al Horford

Optymistyczne informacje dla NBA. Koszykarze wrócą do treningów

Jakub Artych
Jakub Artych
Na te informacje zawodnicy czekali bardzo długo. Od 1 maja NBA zezwala zespołom na otwieranie miejsc treningowych. Wciąż nie ma jednak daty wznowienia rozgrywek.

- Niektórzy gracze mają w domach parkiety i kosze, a ja muszę zadowolić się rowerkiem, bieżnią i klasycznymi ćwiczeniami, by pozostać w formie - narzekał na początku kwietnia Giannis Antetokounmpo, gwiazdor Milwaukee Bucks.

Problemy Greka, jak również innych zawodników NBA, niedługo się skończą. Według znanego dziennikarza Adriana Wojnarowskiego, od 1 maja NBA zezwala zespołom na otwieranie miejsc treningowych w stanach, które znoszą ograniczenia przebywania w domu w związku z pandemią koronawirusa.

Oczywiście drużyny nadal będą miały duże obostrzenia. Kluby nie mogą przeprowadzać zajęć grupowych, a jedynie indywidualne.

ZOBACZ WIDEO: Rozgrywanie spotkań na siłę to narażanie zawodników? Bartosz Bednorz nie ma wątpliwości

"Wielu zespołów domagało się szansy na powrót graczy do swoich obiektów, które według nich należą do najbezpieczniejszych możliwych miejsc w trakcie pandemii" - czytamy w "ESPN".

Decyzja o rozpoczęciu treningów nie oznacza jednak, że niedługo poznamy datę wznowienia rozgrywek NBA. "Komisarz Adam Silver i właściciele drużyn nadal uważają, że potrzebują więcej czasu, by wdrożyć plan powrotu na boisko" - podkreśla "ESPN".

Ostrożność Silvera związana jest z bardzo złymi informacjami ws. pandemii koronawirusa. W ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych wzrósł o blisko 2500. Na USA przypada ponad jedna czwarta światowych zgonów na Covid-19 na całym świecie. Łącznie w tym kraju wykryto już ponad 936 tys. przypadków zakażeń koronawirusem.

Zobacz także: Mecz, który przeszedł do historii. Maciej Zieliński: Przypomniały mi się wszystkie zagrywki

Zobacz także: Chris Paul o czasie powrotu do formy graczy NBA. "Potrzeba minimum 3-4 tygodni"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy rozgrywki NBA powinny zostać dokończone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL