Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Drew Gordon Materiały prasowe / Tomasz Browarczyk / basketzg.pl / Na zdjęciu: Drew Gordon

EBL. Propozycje złożone. Stelmet Enea BC chce utrzymać mistrzowski skład

Karol Wasiek
Karol Wasiek
W Stelmecie praca wre. Trwają rozmowy z miastem, sponsorami i zawodnikami. - Priorytetem jest utrzymanie składu z sezonu 2019/2020. Złożyliśmy kilku zawodnikom propozycje - przyznaje Janusz Jasiński, właściciel zielonogórskiego klubu.

Sporo pracy w najbliższych tygodniach czeka działaczy Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Trwają trudne rozmowy z miastem i sponsorami w sprawie ustalenia budżetu na kolejny sezon.

- Na pewno pieniędzy w kasie będzie mniej. O ile? Tego jeszcze nie wiemy - mówi (za: program "w sieci sportu" w Radiu Zielona Góra) Janusz Jasiński.

W Zielonej Górze myślą także o grze w Europie w kolejnych rozgrywkach. Klub otrzymał propozycję z ligi VTB i niewykluczone, że z niej skorzysta. - Mamy na stole konkrety, łącznie z finansami - przyznaje Jasiński.

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Trwają także pierwsze rozmowy z zawodnikami. Właściciel klubu deklaruje chęć dalszej współpracy z graczami z minionego sezonu. - Priorytetem jest utrzymanie składu z sezonu 2019/2020. Złożyliśmy kilku zawodnikom propozycje. Czekamy na ich odpowiedzi - zdradza Jasiński.

Oferty nowego kontraktu otrzymali MVP rozgrywek Jarosław Zyskowski, Marcel Ponitka, Ivica Radić, Tony Meier, Joe Thomasson i Drew Gordon. Jeden z agentów potwierdził nam informację o złożonych propozycjach. Gdy pytamy go o konkrety odpowiada: "warunki są zbliżone do poprzednich umów".

W Stelmecie zdają sobie sprawę, że trudno będzie zatrzymać wszystkich graczy, bo po dobrym sezonie każdy z nich liczy na większe pieniądze w kontrakcie. Choć magnesem może być współpraca z trenerem Tabakiem, u którego większość zrobiła duży postęp w ostatnich miesiącach. Zawodnicy w samych superlatywach wypowiadają się na jego temat.

- Praca z trenerem Tabakiem była dla mnie jak powiew świeżego powietrza. Przekazuje swoje uwagi w sposób łatwy do zrozumienia. Mówi to co ma na myśli. To jeden z najlepszych szkoleniowców, dla których grałem w mojej karierze. Z przyjemnością bym dla jeszcze zagrał - podkreśla w rozmowie z klubową telewizją Tony Meier.

Na ten moment tylko jeden zawodnik z mistrzowskiego składu ma ważny kontrakty na kolejny sezon. To gracz, którzy nie odgrywał jednak kluczowej roli w zespole Żana Tabaka. Był uzupełnieniem składu, głównie pomagał w treningach. Chodzi o Kacpra Traczyka. "Po słowie" z klubem w sprawie nowych kontraktów są Przemysław Zamojski i Łukasz Koszarek, którzy już od kilku lat reprezentują barwy Stelmetu Enea BC.

W Stelmecie Enea BC nie będzie grał już Szwed Ludvig Hakanson, który podpisał dwuletni kontrakt w Hiszpanii.

Zielonogórzanie w sezonie 2019/2020 zdobyli mistrzostwo Polski, a w renomowanych rozgrywkach ligi VTB zajęli szóste miejsce, wyprzedzając w tabeli m.in. Zenit Sankt Petersburg, Jenisej Krasnojarsk i BC Astana.

Zobacz także:
Tabak, Dedek zostają, co z Miliciciem - sprawdzamy przyszłość trenerów w EBL
Koszykówka. Jak wielki Prokom jechał taksówkami na mecz. Grecy: kierowca miał zawał!
EBL. Arkadiusz Lewandowski: Anwil Włocławek wygrał wszystko co było do wygrania

Najlepszym zawodnikiem Stelmetu Enea BC w sezonie 2019/2020 był...?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL