Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław ZyskowskiMateriały prasowe / Tomasz Browarczyk / basketzg.pl / Na zdjęciu: Jarosław Zyskowski

EBL. Niemcy biorą MVP polskiej ligi. Jarosław Zyskowski ma nowy klub!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Rasta Vechta, rywal Anwilu w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zakontraktował Jarosława Zyskowskiego na turniej w Monachium, który będzie zwieńczeniem sezonu 2019/2020. Jeśli Polak pokaże się z dobrej strony, ma dużą szansę zostać w Niemczech na dłużej!

Spełniają się marzenia 27-letniego Jarosława Zyskowskiego, który od kilku lat deklarował chęć wyjazdu za granicę.

Mistrz Polski ze Stelmetem Enea BC i MVP rozgrywek Energa Basket Ligi podpisał kontrakt z niemieckim zespołem Rasta Vechta. Będzie to umowa krótkoterminowa na turniej w Monachium, który będzie zwieńczeniem sezonu 2019/2020.

Niemcy za wszelką cenę chcą dokończyć rozgrywki. W turnieju wystąpi dziesięć zespołów - m.in. Bayern, Alba, EWE Baskets Oldenburg i wspomniana Rasta, nowy pracodawca 27-letniego Polaka.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i zagrają każdy z każdym. Potem zaplanowane są ćwierćfinały, półfinały i finał. Wszystko ma potrwać około trzech tygodni i skończyć się do 30 czerwca.

Wtedy też dobiegnie końca kontrakt Zyskowskiego. Jeśli Polak pokaże się z dobrej strony, ma dużą szansę zostać w Niemczech na dłużej. Z nieoficjalnych wieści wynika, że kwestia dalszej gry w tym klubie jest po stronie zawodnika (opcja w umowie).

Jednak już teraz inne kluby pytają o możliwość zakontraktowania go na kolejny sezon. I nie tylko niemieckie, ale także z Francji, Hiszpanii i Włoch. Przedstawiciele z tych państw będą uważnie obserwować turniej w Monachium.

O Zyskowskiego powalczą także polskie zespoły, na czele ze Stelmetem Enea BC, który już teraz wysłał mu propozycję kontraktu (na tych samych warunkach) na sezon 2020/2021. W Zielonej Górze wszyscy byli bardzo zadowoleni z gry i postawy 27-letniego zawodnika. Miał świetne wskaźniki statystyczne: 15,7 punktu (54 proc. z gry), 3,5 zbiórki, 1,6 asysty. Do tego trafiał 47 procent rzutów z dystansu.

W zrealizowaniu marzeń o grze za granicą mocno pomogła mu nowa agencja VOX Management (zawodnik przeniósł się do niej niedawno), która jest częścią dużej agencji "YouFirst Sports".

Zobacz także:
Liga Mistrzów, EuroCup, VTB. Gdzie zagrają polskie kluby?
EBL. Polska pionierem w Europie, ale czy to dobrze? Mam spore wątpliwości (komentarz)
EBL. Stelmet Enea BC otrzyma pieniądze na walkę z kryzysem

Czy Jarosław Zyskowski sezon 2020/2021 spędzi w Niemczech?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL