Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kobe BryantGetty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Kobe Bryant

Sprzedano pamiątki po Kobem Bryancie. Dom aukcyjny nie spodziewał się tak dużych wpływów

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Na aukcję trafiło wiele pamiątek po Kobem Bryancie. Najdrożej sprzedano pierścień mistrzowski, który gwiazdor Los Angeles Lakers dał swojej matce.

Cały czas trudno pogodzić się z nagłym odejściem Kobego Bryanta. Legendarny koszykarz zmarł 26 stycznia w katastrofie helikoptera w Calabasas. Na pokładzie była także jego córka Gianna i siedem innych osób.

Takie tragedie zawsze sprawiają, że wzrasta cena pamiątek, które były związane ze zmarłą gwiazdą. Przekonał się o tym pewien amerykański dom aukcyjny, który wystawił na licytację przedmioty związane z "Czarną Mambą".

Tylko cztery z nich sprzedano za ponad 400 tys. dolarów. Najwyższą cenę uzyskał mistrzowski pierścień, który gwiazdor Los Angeles Lakers dał swojej matce. Sprzedano go za 206 080 dolarów.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy


Karta debiutanta Bryanta osiągnęła cenę 110 400 dolarów. Buty, w których grał w meczu decydującym o mistrzostwie NBA w 2001, jeden z kolekcjonerów kupił za 70 tys. dolarów. Z kolei karta ze statystykami z meczu, w którym rzucił rekordowe 81 punktów, wylicytowano za 23 750 dolarów.

Na aukcję wystawiono wiele innych pamiątek, w tym m.in. plakaty, piłki, koszulki, czy naklejki. Zdecydowaną większość z nich sprzedano za co najmniej kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Dom aukcyjny nastawiał się, że ceny będą się wahać między 500 a 100 tys. dolarów. Część dochodów zostanie przeznaczona na akademię, która należała do Kobego.

Czytaj także:
NBA. Kobe Bryant niedoceniony przez ESPN. "Black Mamba" dopiero na 9. miejscu
Ostatni list Kobego Bryanta do żony. Wzruszający wpis wdowy

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL