Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Gortat Getty Images / Jonathan Daniel / Na zdjęciu: Marcin Gortat

Śmierć George'a Floyda. Marcin Gortat domaga się surowej kary dla policjantów

Michał Fabian
Michał Fabian
W Stanach Zjednoczonych wrze po interwencji policjantów, która doprowadziła do śmierci 46-letniego George'a Floyda. Głos w tej sprawie zabrało kilka znanych postaci z NBA - m.in. Stephen Curry czy Steve Kerr. Teraz dołączył do nich Marcin Gortat.

- Nie mogę oddychać - powtarzał policjantom powalony na ziemię George Floyd. Ci jednak nadal dociskali ciemnoskórego mężczyznę do ziemi. Jeden z policjantów kolanem przygniatał szyję 46-letniego mężczyzny.

Interwencja w Minneapolis (miała miejsce w poniedziałek, 25 maja) doprowadziła do śmierci Floyda. W USA zawrzało.

Oburzenia tą sprawą nie kryje wiele znanych postaci ze świata sportu, m.in. z NBA. "To morderstwo" - napisał trener Golden State WarriorsSteve Kerr. "Błagał o pomoc, ale został zignorowany. To mówi samo za siebie, że jego czarne życie nie miało znaczenia. George nie był człowiekiem dla tego policjanta, który powoli i celowo odbierał mu życie" - dodał Stephen Curry.

Głos w dyskusji zabrał także Marcin Gortat. "Mam nadzieję, że tych czterech gliniarzy dostanie przynajmniej 20 lat więzienia za zamordowanie George'a Floyda. Spoczywaj w pokoju G!" - napisał Gortat na Twitterze.

Policjanci, którzy brali udział w interwencji, zostali wydaleni ze służby. FBI wszczęło postępowanie w tej sprawie.

Czytaj także: NBA. New York Knicks szukają trenera. Na radarze Tom Thibodeau i Kenny Atkinson
Czytaj także: Chris Wright. Fruwający nad koszem. Grał w Polsce, kiedyś wykonał siedem wsadów w jednym meczu NBA (WYWIAD)

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL