Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LaMarcus Aldridge wykonujący wsad w meczu San Antonio Spurs - Golden State Warriors Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: LaMarcus Aldridge wykonujący wsad w meczu San Antonio Spurs - Golden State Warriors

Liga NBA wznawia sezon 2019/2020. Znamy ważne daty. Transfery już od 23 czerwca

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Wiemy, kiedy kluby NBA będą mogły dokonywać ruchów kadrowych. Poznaliśmy także ważne daty dotyczące draftu 2020. Sezon NBA zostanie wznowiony 30 lipca.

Ostatnie mecze w koszykarskiej lidze NBA odbyły się 11 marca. Komisarz Adam Silver wraz z właścicielami klubów uzgodnił, że sezon 2019/2020 ma zostać wznowiony 30 lipca. Do gry wrócą 22 zespoły, które zostaną odizolowane w parku rozgrywki Disneyland w Orlando na Florydzie.

Wiemy już, kiedy kluby będą mogły dokonywać ruchów kadrowych. Wszystkie kluczowe daty za pośrednictwem Twittera przybliżyli nam dziennikarze Adrian Wojnarowski z ESPN oraz Shams Charania z The Athletic. 

Okienko transferowe otworzy się 23 czerwca i potrwa przez tydzień, do 30 czerwca. Drużyny NBA będą mogły wtedy jeszcze się wzmocnić i uzupełnić rotację. Przepisy mówią o tym, że do Orlando z każdego zespołu może pojechać 17 zawodników, 15 z nich musi posiadać zwykły kontrakt, a w przypadku dwóch pozostałych może być to niegwarantowana umowa. 

ZOBACZ WIDEO: Wraca liga rosyjska. Grzegorz Krychowiak: Mam ogromne zaufanie do ludzi, którzy dali nam zielone światło

Adam Silver do 24 czerwca dał czas zawodnikom, żeby oficjalnie zdecydowali, czy udadzą się do Orlando. Pomysł zbojkotowania wznowienia sezonu 2019/2020 ma stowarzyszenie założone przez Kyriego Irvinga, w którym są też m.in. Dwight Howard czy Avery Bradley (Więcej TU). Żaden z nich dotychczas nie przedstawił jednak oficjalnego stanowiska dotyczącego powrotu do gry.

Terminarz meczów w Orlando mamy poznać 30 czerwca. 

Poznaliśmy także terminy związane z draftem NBA. Oto one: 

DataWydarzenie
17 sierpniaGracze muszą zdeklarować czy chcą być uwzględniani w drafcie 2020
25 sierpniaLoteria draftowa
6 październikaGracze muszą oficjalnie zdeklarować swój udział bądź rezygnację z draftu 2020
16 październikaDraft 2020


Sezon 2019/2020 maksymalnie potrwa do 13 października. Wtedy ma odbyć się ewentualny siódmy mecz finału. Kluby NBA od 18 do 23 października będą mogły podpisywać kontrakty z wolnymi agentami, bo już na grudzień zaplanowane jest rozpoczęcie nowych rozgrywek 2020/2021.

Czytaj także: Klay Thompson wraca do formy. Trenuje już na pełnej intensywności
Powiększa się grono kandydatów do trenowania NY Knicks. Wśród nich ponownie Becky Hammon 

Czy będziesz oglądał mecze NBA rozgrywane w Orlando?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL