Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mindaugas Budzinauskas Materiały prasowe / Na zdjęciu: Mindaugas Budzinauskas

Koszykówka. Mindaugas Budzinauskas rozgrywa najważniejszy mecz. Ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc w walce z chorobą

Pamela Wrona
Pamela Wrona
Trener King Wilków Morskich Szczecin niedawno poddał się zabiegowi usunięcia złośliwego guza. Choroba znów dała o sobie znać - Mindaugas Budzinauskas potrzebuje drogiego lekarstwa.

Mindaugas Budzinauskas od 2018 roku rozgrywa najważniejszy mecz w swoim życiu - poza boiskiem walczy z rzadką chorobą, mięsakiem kościopochodnym, który najczęściej pojawia się u dzieci w wieku dojrzewania, a jego rozwojowi może sprzyjać intensywny wzrost.

Trener King Wilków Morskich Szczecin niedawno poddał się zabiegowi usunięcia złośliwego guza, który ulokował się w kolanie.

- Możesz się czuć bardzo dobrze i jednocześnie mogą być bardzo złe wyniki. Nie jest powiedziane, jak to będzie. W tej sytuacji może być wszystko. Nikt tego nie wie. Może wrócić w każdej chwili i po prostu tak jest - mówił niedawno Litwin w wywiadzie z Jakubem Wojczyńskim dla "Przeglądu Sportowego".

Choroba znów dała o sobie znać. 47-letni Budzinauskas ponownie potrzebuje pomocy. Lek, który jest niezbędny w dalszym leczeniu nie jest refundowany, a jego koszt to około 4 tysiące euro.

Litewskie środowisko ruszyło ze zbiórką funduszy na rzecz pomocy w leczeniu popularnego "Metaxy".

Wpłat można dokonywać na poniższe dane oraz za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl:

Odbiorca: Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikos fondas
Kod firmy: 192005783
Numer konta: LT887300010162834797
Tytuł Przelewu: Mindaugas - Polska
IBAN: HABALT22

"Metaxa! Budzik! Mindaugas!
Jako zawodnik zawsze byłeś niebywale ambitny i nieustępliwy. Później maksymalnie poświęcony pracy trenerskiej. Dałeś się poznać jako świetny współpracownik, kolega i przyjaciel. Zawsze profesjonalnie, bez wymówek, z najwyższą klasą. Dzisiaj Twoi kibice, zawodnicy, trenerzy, przyjaciele, koledzy oraz sportowi rywale z Polski mają okazję odwdzięczyć Ci się za wspólne sportowe emocje i niezapomniane chwile!
"Metaxa" walczymy z Tobą! Trzymaj się!" - czytamy w opisie zbiórki.


Zobacz także: Karuzela transferowa. Czołowi zawodnicy zaplecza ekstraklasy mają nowe kluby
QUIZ. Jak dobrze znasz legendy PLK? Sprawdź swoją wiedzę!

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL