Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Scott Brooks: Zawodnicy latem zrobili postępy

Łukasz Brylski
Łukasz Brylski
Przez cztery miesiące, czyli czas od zakończenia sezonu zasadniczego, Oklahoma City Thunder dokonali jednej wymiany, podpisali jednego wolnego agenta i zakontraktowali trzech rookies. Aktywność transferowa nie powala na kolana, ale trener Scott Brooks jest zdania, że lepiej postawić na rozwój starej ekipy, niż drastycznie przebudowywać zespół.

Dzień po zakończeniu sezonu zasadniczego szkoleniowiec Oklahoma City Thunder rozdał wszystkim swoim graczom specjalne plany treningowe, których zadaniem było poprawienie poszczególnych elementów. Przez całe lato Scott Brooks podróżował po kraju i sprawdzał jak realizowane są wytyczne i jakie postępy poczynili jego podopieczni.

- Wraz z asystentami spędziliśmy sporo czasu w podróży. Spotykaliśmy się z graczami na miejscu (Oklahoma City - przyp. red.), w ich rodzinnych miastach, a także podczas ligi letniej. Nasi zawodnicy chcą stawać się lepszymi koszykarzami i wydaje mi się, że ta sztuka im się udaje - stwierdza Scott Brooks.

Trener Thunder podkreśla, że letnia przerwa jest niezwykle ważna dla każdego gracza. - Wtedy tak naprawdę rozwijają swoje umiejętności. Później, kiedy zjawiają się na obozie przygotowawczym staram się wykorzystać zdolności każdego z nich do stworzenia jednej całości - dodaje.

Brooks pokusił się o podsumowanie postępów, jakie poczyniło kilku jego graczy:- Jeff Green stał się silniejszym, szybszym zawodnikiem, a dodatkowo lepiej panuje nad piłką. Kevin Durant i Russell Westbrook poprawili swoją siłę. Russell i Kyle Weaver podejmują lepsze decyzje boiskowe. Kyle szybciej oddaje rzuty.

- Lista postępów jest długa. Nigdy nie obawiałem się o zaangażowanie tych chłopaków. Każdy z nich chce się rozwijać i robi wszystko w tym kierunku. Jestem z nich dumny - kończy Brooks.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL