• 22 : 24
  • 22 : 12
  • 16 : 15
  • 20 : 18

WYGRALIŚMY PIERWSZY MECZ NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA 80:69 !!! BRAWO BIAŁO-CZERWONI !!!

Pedro Chourio trafia raz za razem, ale już tylko 28 sekund do końca!

Pogoń Wenezueli, ale już chyba za późno.

Adam Waczyński co za rzut z obrotu! Mamy 14 punktów przewagi!

Kontrolujuemy w pełni wydarzenia na parkiecie i już tylko cztery minuty do końca spotkania.

Już pięciu Biało-Czerwonych ma podwójną zdobycz punktową - to pokazuje jak kolektywnie dzisiaj gramy.

Wenezuela na deskach! Kolejna trójka Polaków i mamy 16 "oczek" przewagi! Zwycięstwo jest już o krok!

Trójka kapitana! Adam Waczyński ma już 11 punktów, a Polska prowadzi +13!

Wenezuela dalej nieskuteczna w rzutach za trzy punkty. Nasi rywale na siłę próbują rzucać z dalekiego dystansu, ale to nic im nie daje.

A.J. Slaughter z autostradą pod kosz i pewne punkty! Osiem minut od pierwszego zwycięstwa na mistrzostwach świata!

Michał Sokołowski za trzy! Co za mecz gracza Anwilu Włocławek!

Dobra gra Polaków w trzeciej kwarcie i prowadzimy dziewięcioma punktami przed ostatnią kwartą!

Pedro Chourio pięć punktów z rzędu i nieco mniejsze prowadzenie Polaków.

Mało grał w pierwszej połowie, ale teraz pojawił się na parkiecie i trafił za trzy! Kto? Karol Gruszecki.

Wenezuelczykom nie wpadają trójki od pierwszej kwarty i tak naprawdę nie mają innej broni na Polaków, którzy konsekwentnie grają swoją grę! Oby tak dalej!

Najwyższe prowadzenie Polaków! Świetny Michał Sokołowski dobija spod kosza po swoim niecelnym rzucie! Czas dla Wenezueli.

Piękny blok Ponitki w ostatniej sekundzie akcji Wenezueli! Kolejna skuteczna akcja Polaków w defensywie!

Chyba największe zaskoczenie na plus dzisiaj - Adam Hrycaniuk ma już 10 punktów i siedem zbiórek! Teraz jego skuteczna akcja 2+1.

Wenezuela już ma limit fauli, więc możemy spodziewać się sporej liczby rzutów wolnych w tej kwarcie.

Ufff w końcu! Celna trójka Aarona Cela.

Slaby początek Polaków - seria niecelnych rzutów!

Dwight Lewis celnie spod kosza na początku trzeciej kwarty. To najlepszy gracz Wenezueli - ma już 12 punktów.

Czas na drugą połowę! Do boju Biało-Czerwoni!

Ciekawostka statystyczna: Wenezuela rozpoczęła mecz od 5/5 za trzy, a do przerwy ma 5/14.

Do przerwy prowadzamy +8 i kontrolujemy wydarzenia na parkiecie. Mateusz Ponitka ma 12 punktów, dziewięć "oczek" zapisał na swoim koncie Adam Hrycaniuk a Michał Sokołowski ma siedem punktów.

Błąd za błędem Wenezuel, która w tej kwarcie zdobyła tylko 10 punktów.

Co za akcja Ponitki! Kapitalne wejście, trafienie i faul, czyli akcja 2+1!

Coraz lepiej wygląda nasza gra, mamy już osiem punktów więcej. Teraz kolejna udana, dwójkowa akcja Slaughtera z Hrycaniukiem.

Kapitalne dwie akcje Polaków! Slaughter i Ponitka zdobywają punkty, a nasza ławka eksplodowała z radości!

Dwa faule w ataku Wenezueli. Jest szansa odskoczyć na bezpieczną odległość! Do boju Polska!!!

Michał Sokołowski ciągnie naszą grę! Kolejne punkty Sokoła i odskakujemy na cztery "oczka". Czas dla trenera reprezenacji Wenezueli, która ma coraz większe problemy z Biało-Czerwonymi.

Trójka Adama Waczyńskiego! Nasza gra wygląda coraz lepiej!

Ależ dwie akcje Sokoła! Najpierw udany rzut spod kosza, a teraz trójka! To w tym okresie nasz lider!

Michael Carrera z półdystansu rozpoczyna drugą kwartę.

Koniec pierwszej kwarty, przegrywamy ją dwoma punktami. Bardzo wyrównane spotkanie.

Wracamy na prowadzenie! Wenezuela nieskuteczna, na szczęście nie wpadają im kolejne trójki.

Udało się nieco zniwelować straty - trójka Slaughtera i udane rzuty wolne Ponitki.

Golden State Warriors? Nie, to tylko reprezentacja Wenezueli, która jednak raz za razem trafia za trzy punkty! Piąta trójka, a za nami dopierom sześć minut!

Super akcja Slaughter-Cel, ale Wenezuela trafia kolejną trójkę! Już pięć punktów przewagi koszykarzy z Ameryki Południowej.

Heissler Guillent z ośmiu metrów za trzy! Już trzecia trójka Wenezueli...

Adam Waczyński faulowany przy rzucie za trzy punkty i 3/3 z linii.

Dobry okres gry rywali. Nestor Colmenares ma już na swoim koncie siedem punktów.

Wenezuela trafiła już dwie trójki, teraz skuteczny był Dwight Lewis. Mamy remis.

Co za początek Bestii! Adam Hrycaniuk niekryty na dystansie trafia z pięciu metrów! Oby tak dalej!

Mamy pierwsze punkty! Adam Hrycaniuk spod kosza!

Nestor Colmenares spod kosza, ale na szczęście nieskutecznie.

Zaczynamy !!!!

Co ciekawe, Gregory Vargas rozpoczyna mecz na ławce.

Pierwsza piątka Polaków: A.J. Slaughter , Mateusz Ponitka , Adam Waczyński , Aaron Cel , Adam Hrycaniuk

Po hymnie Wenezueli czas na Mazurek Dąbrowskiego! Do boju Polacy!

20. miejsce Wenezueli w rankingu FIBA, Polacy pięć miejsc niżej.

W hali w Pekinie nie ma kompletu widzów, ale jest sporo kibiców z naszego kraju. Czas na prezentację reprezentacji Polski.

Gramy dzisiaj z Wenezuelą - teoretycznie najmocniejszym rywalem w naszej grupie. Największą gwiazdą zespołu z Ameryki Południowej jest Gregory Vargas, ale kluczowym zawodnikiem może być również Nestor Colmenares.

Już za niespełna pół godziny pierwszy mecz Polaków na mistrzostwach świata!