• 19 : 27
  • 23 : 19
  • 18 : 29
  • 18 : 14

Trzeci mecz finałowy we wtorek we włocławskiej Hali Mistrzów - początek o godzinie 17:30. Zapraszamy na WP SportoweFakty

Umeh w końcu trafił z gry, ale to Anwil cieszy się z ważnej wygranej! W serii finałowej Energa Basket Ligi remis 1:1!

Już nikt i nic nie odbierze Anwilowi wygranej w tym meczu. 40 sekund do końca, obrońy tytułu mają 13 punktów przewagi

Nikt nie trafia w Polskim Cukrze Toruń - Anwil spokojnie zmierza po wygraną

Michalak z dystansu! Czy to był decydujący, ostateczny cios?

Przerwa dla Anwilu Włocławek

Almeida ponownie skutecznie pod kosz - w końcu pokazuje swoją wartość

Łączyński do Szewczyka - akcja meczu! "Szewc" efektownie "z góry"!

Lowery nie może - kolejne pudło z otwartej pozycji, a w rewanżu Michalak skończył kontrę

Diduszko bezbłędny na linii rzutów wolnych - czy ponownie pociągnie Polski Cukier po wygraną?

Łączyński wrócił do gry, fizjoterapeuci postawili na nogi kapitana Anwilu

Przerwa dla Polskiego Cukru Toruń

Diduszko znów wielki - ponownie trafia zza łuku

Torunianie poprawili defensywę, ale w ofensywie nie potrafi wykorzystać otwartych pozycju

Szewczyk zza łuku równo z końcową syreną czasu akcji - to już kolejna taka sytuacja w tym meczu

Twarde Pierniki zespołowo, spod kosza trafił Diduszko

Lowry faulowany w kontrze, mógł jednak spokojnie wykończyć akcję punktami - z linii rzutów wolnych się jednak nie pomylił

Będzie remis w finałowej serii po dwóch meczach?

Popularny "Zyzio" zdobył 13 punktów w trzeciej kwarcie, a Anwil wrócił do swojej rekordowej przewagi

Jarosław Zyskowski zza łuku! Równo z syreną. Niesamowita kwarta skrzydłowego Anwilu

To jest kwarta Zyskowskiego - kolejna "trójka" i jego 10 "oczek" w tej części

Trzy razy próbowali torunianie - w końcu trafił Sulima

Zyskowski - to są jego minuty, zdobył 7 punktów z rzędu dla Anwilu

Anwil ma prawdziwy szpital. W tej serii nie gra Josip Sobin. Kamil Łączyński być może wróci do gry jeszcze w tym meczu, ale sytuacja Michała Ignerskiego wygląda zdecydowanie gorzej

Almeida pod kosz, Zyskowski zza łuku! Anwil ponownie ma +10

Śnieg z półdystansu, Anwil jednak nadal wszystko kontroluje

Fenomenalna akcja Ignerskiego zakończona mega wsadem. Doświadczony zawodnik źle jednak spadł i to chyba poważna kontuzja kolana

Michalak ponownie z ponowienia - Anwil utrzymuje w miarę bezpieczną przewagę

Mihevc ma problem, bo Lowery ponownie gra słabo. Podobnie Umeh. Obwód Polskiego Cukru mocno kuleje, a drużyna pozostaje nadal w grze o wygraną

Ignerski nieskutecznie pod presją czasu, ale na miejscu był Michalak, który zebrał i dobił

Diduszko skutecznie z półdystansu, a Łączyński leży na parkiecie - kontuzja stawu skokowego kapitana Anwilu

Lowery znaleziony na otwartej pozycji ale ponownie nie trafia - a w odpowiedzi Lichodiej doskonale znaleziony przez Łączyńskiego

Lichodiej przewinił po raz czwarty

Almeida ponownie wymusił przewinienie - z linii trafił tylko raz

Kończył się czas na akcję i Michalak odpalił "trójkę" od tablicy

W Arenie Toruń dziś 4488 fanów!

Źle wszedł w drugą połowę Lowery - pudło zza łuku, teraz strata

Łączyński odważnie "spod" Mbodja, ale Senegalczyk odpowiedział "z faulem"

Druga połowa czas start

Kulig i Simon mają po trzy przewinienia - to dość istotna informacja z obozów obu zespołów przed drugą połową

Czy Anwil zdoła obronić przewagę i doprowadzić do remisu w serii?

Anwil miał już 15 punktów przewagi. Polski Cukier wrócił i po przerwie będzie wojna

Włocławianie dobrze atakują podkoszowych i wymuszają ich przewinienia - Almeida "złapał" już 7 fauli torunian i ma 9/11 z linii rzutów wolnych

Gracze Anwilu wykonywali już 22 rzuty wolne - wykorzystali 15. Polski Cukier ma w tym elemencie 4/8

Sulima z 8 metrów. Równo z syreną. Co za rzut! I Polski Cukier przegrywa już tylko 42:46!

Almeida wymusił kolejne przewinienie - 6 sekund do końca połówki

Dwa razy z linii pomylił się Zyskowski, a w odpowiedzi Gruszecki trafił raz

Dobrze grający Kulig popełnił trzecie przewinienie

Gruszecki zza linii 6,75 - Polski Cukier wraca na dobre

Lichodiej najpierw faulowany, teraz sam popełnił faul - Kulig ma trzy rzuty wolne

Kulig ponownie zbiera i dobija, to jest dobra seria tego gracza

Simon "poczęstowany" przewinieniem technicznym za protesty

Cała obrona skupiła się na Simonie, a ten odegrał do zupełnie wolnego Lichodieja pod sam kosz

Lowry nie potrafi w tej serii trafić zza łuku - w tym meczu już 0/3 w tym elemencie. W pierwszym meczu było 0/4

Trwa seria torunian - Kulig dobił niecelną "trójkę" Wiśniewskiego

Wiśniewski w kontrze, Polski Cukier stara się gonić

Lichodiej zza łuku - Anwil jest narazie zdecydowanie lepszy i to po obu stronach parkietu

W końcu na linii zawodnik gospodarzy - Sulima wykorzystał tylko jeden rzut

Gracze Anwilu wykonali już 14 rzutów wolnych. Polski Cukier... ani jednego

Trafia z półdystansu Lichodiej i Anwil ma kolejny rekord przewagi

"Lubie grać przeciwko Anwilowi" - mówił po pierwszym meczu Diduszko i celnie przymierzył za 3 punkty

Kolejna akcja na izolację dla Almeidy, a ten ma już 12 punktów na swoim koncie

Almeida ponownie wymusił przewinienie i ponownie wykorzystuje szanse z linii

Ignerski dwukrotnie skutecznie z linii, z kolei Lowery szuka pierwszej "trójki" w finałach

Lowery z pełnym obrotem wkręcił się pod kosz - jego dobrej gry brakowało torunianom w pierwszym meczu

Po niemrawym początku drużyny znalazły swój rytm - Polski Cukier ma 47 procent skuteczności rzutów z gry, Anwil 53

Polski Cukier już nie odpowiedział - po pierwszej kwarcie Anwil ma 8 punktów przewagi

Tym razem Broussard przedarł się pod kosz i trafił z faulem

Broussard najpierw nie trafił zza łuku, ale poprawka znalazła już drogę do kosza

Tym razem punktuje Michalak - już 12 zawodników z punktami w tym meczu

Diduszko "kuchennymi drzwiami" pod sam kosz i łatwe punkty - już tylko 2 punkty straty torunian

Ależ grają - zza łuku Cel!

Simon w kontrze - Anwil ma rekordowe siedem punktów przewagi

Almeida ma już 8 punktów - 6 z nich zdobył z linii rzutów wolnych

Trwa festiwal "trójek" - tym razem skutecznie Szewczyk

Kulig również skuteczny na dystansie

Lowery trafia, ale Lichodiej odpowiada "trójką"

Almeida wymusił faul przy rzucie za trzy punkty

Na "trójkę" Gruszeckiego odpowiedział tym samym Simon

Almeida wykorzystuje jeden z dwóch rzutów wolnych - narazie ręka drży z jednej i drugiej strony

Simon nie wykorzystał swoich dwóch pierwszych rzutów - w pierwszym meczu uzbierał aż 33 "oczka"

Wynik otworzył... Wiśniewski. Od razu nieuchwytny i za szybki dla Anwilu

Pierwsze piątki bez zmian względem pierwszego mecz - już za kilka chwil startujemy

W toruńskiej Arenie trwa prezentacja drużyn... przy zgaszoych światłach. Potem hymn i druga walka o mistrzostwo Polski!

Sędziami drugiego meczu finałów będą Jakub Zamojski, Marcin Kowalski, Łukasz Jankowski. Komisarzem technicznym jest Leszek Rakoczy

Bohaterami pierwszego meczu byli dość niespodziewanie Bartosz DiduszkoTomasz Śnieg. Po stronie pokonanych szalał Chase Simon. Kto dziś pociągnie swój zespół do triumfu?

Łukasz Wiśniewski będzie do dyspozycji Dejana Mihevca. - To twardy gość - mówi przed meczem Dominik Narojczyk, fizjoterapeuta i trener przygotowania fizycznego Polskiego Cukru Toruń. Przpomnijmy, że "Wiśnia" w pierwszym meczu doznał kontuzji stawu skokowego - nadepnął na stopę swojego trenera.

O 18:00 drugi mecz finałów Energa Basket Liga - po pierwszym Polski Cukier Toruń prowadzi z Anwilem Włocławek 1:0. Przed dwoma dniami Twarde Pierniki wygrały 96:89