• 18 : 25
  • 19 : 14

Anwil Włocławek wygrał i obronił mistrzostwo Polski!

Kolejna strata Gruszeckiego, Zyskowski trafia sam na sam z koszem - Anwil szaleje

84 sekundy do końca - Almeida wykorzystał rzut wolny - Anwil ma 12 punktów przewagi

Broussard jest w końcówce kapitalny

Broussard robi dobrą robotę, ale Kulig trafia za trzy z faulem!

Przewinienie niesportowe na Umehu - ten najpierw wykorzystał dwa rzuty wolne, ale potem spudłował "trójkę"

Przerwa dla Anwilu Włocławek

Gruszecki pod kosz - torunianie są -12

Szewczyk pokazuje, że pod koszem nie liczy się ilość, ale jakość

Kolejna strata w kontrze "Twardych Pierników" - Gruszecki w akcji dwa na jeden podał fatalnie

Gruszecki ponownie z dystansu, ale to nadal Anwil jest +14 w tym meczu

6:16 do końca - Polski Cukier Toruń już nie wygląda na zespół, który wierzy i który może wrócić

Przerwa dla Polskiego Cukru Toruń

W ekipie gospodarzy już nawet nikt nie chce rzucać - Kulig z otwartej pozycji spróbował penetracji po czym wyrzucił piłkę w aut

Gruszecki zza łuku, ale Polski Cukier nadal daleko za Anwilem

Umeh sam na sam z koszem - zaliczył wsad, który zakończył się na pierwszej obręczy - to jest koniec torunian bez dwóch zdań, są rozbici

Straty zabijają Polski Cukier Toruń - fatalne minuty gospodarzy

Trafia Cel, trafia Broussard - Anwil kontroluje mecz

Czy Anwil Włocławek jest już mistrzem Polski?

Akcja na mecz - Umeh w kontrze wkozłował w nogi, a Almeida równo z syreną trafiła zza łuku!

Śnieg dostrzegł Umeha pod koszem, ale straty nie maleją, bo Zyskowski już odpowiedział

Kolejną stratę popełnił Wiśniewski, a Simon trafił zza łuku - Anwil ma 15 punktów przewagi!

Torunianie - który to już raz - źle grają w trzeciej kwarcie, kolejne straty powodują, że Anwil ucieka i jest coraz bliżej wygranej

Lichodiej w tej kwarcie jest niesamowity! Kolejna jego "trójka"

Kulig przez ręcej za trzy punkty, a po drugiej stronie na parkiecie leży Łączyński - mocny skurcz złapał kapitana Anwilu

Lowery z dystansu - zaczął trafiać amerykański rozgrywający torunian - i to na pewno bardzo dobra wiadomość dla Polskiego Cukru

Aktywny Cel pomógł Lowery'emu i jako pierwszy ma 10 punktów po stronie Polskiego Cukru

Lichodiej ponownie z dystansu! Już 8 punktów tego gracza po przerwie

Defensywa Anwilu robi kapitalną robotę - na rzut Umeha z 8 metrów sposobu jednak nie znalazła

Lowery pod kosz - skuteczna akcja amerykańskiego rozgrywającego. On jest potrzebny gospodarzom jak rybie woda

Torunianie mieli trzy rzuty - żaden nie doszedł celu. Almeida po drugiej stronie popełnił z kolei faul numer 3

Niesamowite - Anwil rozpoczął od "trójki"

Przerwa dobiega końca i już za chwilę wracamy na ostatnie (?) 20 minut w tym sezonie. A może dogrywka?

"Twarde Pierniki" popełniły 7 strat - Anwil zamienił je na 14 punktów! W punktach drugiej szansy Polski Cukier prowadzi natomiast 9:0 - torunianie mają 9 zbiórek w ataku

Ile "trójek" trafi Anwil w tym meczu?

"Rottweilery" w pierwszej połowie wykorzystały 10 z 15 rzutów zza łuku. Mają mniej asyst (11 do 13), mają mniej zbiórek (15 do 24), ale "trójki" i tylko 3 straty robią różnicę

Łączyński tuż przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy - MVP ubiegłorocznych finałów gra bezbłędnie, a Anwil na przerwę schodzi prowadząc 50:40

Fatalna strata i Michalak sam przed koszem

Polski Cukier ma gorszą skuteczność w rzutach wolnych w porównaniu ze skutecznością Anwilu w rzutach zza łuku

Lichodiej - i on ma swój celny rzut zza linii 6,75! 10 "trójek" Anwilu!

Lowery! W końcu trafił - mecz zaczął od 0/5 z gry

Broussard z dystansu - skuteczność włocławian nie spada, już 9 "trójek" gości

Dobrze rozegrany aut i łatwe punkty Almeidy spod kosza. Włocławianie kolekcjonują z kolei przewinienia na podkoszowych rywali

"Twrade Pierniki" konsekwentnie pod kosz - faulowany Mbodj wędruje na linię rzytów wolnych

Simon z akcją 2+! Niestety utyka Łączyński, który poślizgnął się na stopie obrońcy

Znakomicie walczą na tablicach torunianie - teraz z dobitki punktuje Śnieg

"Twardym Piernikom" najwięcej daje gra pod kosz oraz... siedzący na ławce Lowery, a grający Śnieg

Trzy rzuty zza łuku mieli torunianie, ale nie trafili. Za to Łączyński się nie myli

Znakomicie gra na początku Michalak - teraz wykorzystał rzut z dystansu w kontrze

Teraz już Wiśniewski w roli egzekutora i celny rzut zza łuku

Szewczyk wygrał wojnę na atakowanej tablicy i ma już 10 punktów na sowim koncie

Wiśniewski minął rywala, odegrał do Kuliga i kolejne punkty na koncie torunian

Czy włocławianie utrzymają taką skuteczność do końca meczu?

"Twarde Pierniki" ponownie dominują na tablicach, ale Anwil gra zabójczo skutecznie i ma już 6 celnych rzutów zza linii 6,75

Zyskowski też z celnym rzutem zza łuku i Anwil wygrał pierwszą kwartę różnicą 7 "oczek"

Torunianie punkt po punkcie odrabiają straty - nawet Kulig wykorzystał dwa rzuty wolne, co w tej serii nie jest czymś normalnym

Anwil zaczął 5/6 zza łuku - niesamowita skuteczność

Diduszko jest mocnym kandydatem do miana MVP - i pokazuje to od pierwszej sekundy, gdy tylko pojawił się na boisku

Diduszko mocno melduje się na parkiecie skuteczną dobitką z powietrza, ale drugą "trójkę" trafił Łączyński

Łączyński z dystansu i kolejny rekord przewagi "Rottweilerów"

Michalak skuteczny i Anwil był już nawet +6

Dużo zmian od samego początku, duża intensywność gry - Anwil prowadzi po rzutach wolnych Simona

Lichodiej potężnie nad Mbodjem, ależ granie na starcie

I kolejna! Trafił Gruszecki, Polski Cukier wraca na prowadzenie

Umeh zza łuku, Almeida zza łuku - dzieje się

Szewczyk w poprzednim meczu spudłował wszystkie swoje rzuty. Nie zdobył nawet punkty. Game 7 rozpoczął od 2/2 zza łuku

Ruszyła na dobre, bo "trójką" odpowiedział też Szewczyk

Umeh za trzy! I ruszyła maszyna

Ostatnie wskazówki, ostatnie sekundy i w Toruniu rozpocznie się wielkie koszykarskie święto

Arena Toruń wypełnia się szczelnie, za chwilę prezentacja, Mazurek Dąbrowskiego i ruszy najważniejszy mecz sezonu 2018/2019 w Energa Basket Lidze

- Margines błędu jest żaden - mówi na antenie Polsatu Sport Tomasz Śnieg. Ostatni mecz sezonu - tutaj nikt nie będzie odpuszczał!

Kto narazie liderem w walce o MVP finałów Energa Basket Ligi?

Chase Simon? Barotsz Diduszko? Ivan Almeida? Obok walki o mistrzostwo Polski toczy się też rywalizacja o MVP finałowej serii. Anwil ma dwóch liderów, Polski Cukier kilku bohaterów - tutaj również jest bardzo ciekawie

Polski Cukier też ma problemy zdrowotne - największe "motor napędowy", czyli Rob Lowery. Od gry tego gracza zależy niesamowicie dużo po strownie "Twardych Pierników" nawet w momencie, w którym kapitalne zmiany daje mu Tomasz Śnieg

Walerij Lichodiej zagra dziś na własną prośbę - ma naderwany mięsień. Urazu doznał w meczu numer 6. Na urazy narzekają też Kamil Łączyński czy Ivan Almeida, który ponoć już w środę ma przejść zabieg

Sędziami decydującego o mistrzostwie Polski mecz będą Piotr Pastusiak, Janusz Calik i Marek Maliszewski. Komisarzem jest Konrad Tomczyk

Wyniki dotychczasowych meczów: Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 96:89, Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 78:89, Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 96:86, Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 82:83, Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 74:70, Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 103:85

Kto wygra #Game7 i zostanie mistrzem Polski?

"Najważniejsze derby w Polsce" i najważniejszy mecz w sezonie, czyli siódmy mecz finałów Energa Basket Ligi, w którym Polski Cukier Toruń zmierzy się z Anwilem Włocławek. Czy "Twarde Pierniki" po raz pierwszy w historii sięgną po złoto? A może "Rottweilery" zdołają obronić tytuł? Początek meczu w toruńskiej Arenie o godzinie 20:00.