Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Shawn RhodenExpa/Newspix.pl / ZUMA/NEWSPIX.PL / Shawn Rhoden

Zwycięzca "Mr. Olympia" Shawn Rhoden oskarżony o gwałt pierwszego stopnia

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Aktualnie najlepszy kulturysta na świecie, Shawn Rhoden, został oskarżony o gwałt. Organizatorzy prestiżowego konkursu "Mr. Olympia" już wycofali 44-latka z tegorocznej edycji zawodów.

Jak podaje TMZ Sports Shawn Rhoden oskarżony jest o gwałt pierwszego stopnia, którego miał się dopuścić w październiku 2018 r. w hotelu na jednej z kulturystek. "New York Post" dodaje, że kobieta starała się powstrzymać 44-latka, ale był dla niej za silny. Po zdarzeniu pokrzywdzona udała się na policję. Przeprowadzono też badania, które potwierdziły obecność DNA Rhodena na jej ciele.

Rhoden jest oskarżony o gwałt i gwałt z użyciem obiektu - w obu przypadkach pierwszego stopnia, a także o przemoc seksualną. Sąd wydał nakaz aresztowania. Na razie nie wiadomo, czy zeszłoroczny "Mr. Olympia" zgodził się poddać. Według medialnych doniesień, wyznaczono dla niego kaucję w wysokości 750 tys. dolarów.

"Mięśniaki" na scenie. Zobacz zdjęcia z Arnold Classic Ameryki Południowej 2019

Rhoden jest jednym z najbardziej doświadczonych i najlepszych kulturystów na świecie. W zeszłym roku wygrał najważniejsze światowe zawody "Mr. Olympia", przerywając 7-letnią dominację Phillipa Heatha.

Organizatorzy zawodów już zapowiedzieli wycofanie Jamajczyka z tegorocznej, a także kolejnych edycji. Dyrektor generalny konkursu, David Pecker, ogłosił, że jego wizerunek zniknie w reklamach "Mr. Olympia" aż do rozwiązania sprawy. Konto Rhodena na Instagramie obserwuje 1,6 mln internautów.

Czytaj teżGwiazdy futbolu oskarżone o gwałt. Afery towarzyskie wstrząsają piłką

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL