Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Złoty medal Marcina Lewandowskiego w Pradze!

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Marcin Lewandowski wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Europy w Pradze w biegu na 800m. Polak wyprzedził na mecie Marka Englisha i Thijmena Kupersa.

Po sobotnich występach polskich lekkoatletów, biało-czerwona kadra miała w swoim dorobku trzy brązowe medale. Zgodnie z przewidywaniami, w niedzielę bagaż ten został powiększony o kolejny krążek. Tym razem jednak z najcenniejszego kruszcu.

Marcin Lewandowski był jednym z faworytów do złota w biegu na 800m i fanów królowej sportu w naszym kraju nie zawiódł. Polak pobiegł w niedzielnym finale wręcz perfekcyjnie. Rywale co prawda go naciskali, zwłaszcza Holender Thijmen Kupers i Irlandczyk Mark English, ale nasz reprezentant znakomicie odpadł wszystkie ataki i z bezpieczną przewagą zameldował się na mecie.


Marcin Lewandowski to już doświadczony, polski lekkoatleta. W swoim dorobku ma on m.in. złoto mistrzostw Europy z Barcelony i srebro halowych mistrzostw Europy z Paryża. Wiele sukcesów odnosił on też w rywalizacji młodzieżowców. Medal wywalczony podczas tegorocznych HME dziwić zatem nie może.

Należy dodać, że z powodów zdrowotnych do Pragi nie mógł pojechać Adam Kszczot, który również przed startem HME wymieniany był w gronie faworytów do złotego medalu.

Finałowy bieg na 800 metrów
HME: Finałowy bieg po złoto na 800 m Marcina Lewandowskiego
Źródło: TVP S.A.

Niedziela jest ostatnim dniem rywalizacji w Pradze. Dorobek medalowy biało-czerwonej kadry może się jeszcze powiększyć, bo w dalszym ciągu mamy kilka szans na podium.

MiejsceZawodnikKrajCzas
1.Marcin LewandowskiPolska1.46,67
2.Mark EnglishIrlandia1.47,20
3.Thijmen KupersHolandia1.47,25
4.Andreas AlmgrenSzwecja1.47.78
5.Robin SchemberaNiemcy1.47,83
6.Guy LearmonthWielka Brytania1.47,83

Angelika Cichocka ze srebrnym medalem. Katarzyna Broniatowska tuż za podium!

Czy złoto HME w Pradze Marcina Lewandowskiego jest niespodzianką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL