Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Angelika Cichocka ze srebrnym medalem. Katarzyna Broniatowska tuż za podium!

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Angelika Cichocka zdobyła kolejny medal dla Polski podczas HME w Pradze. Polka w biegu na 1500m wywalczyła srebro. Tuż za podium uplasowała się Katarzyna Broniatowska.

Ostatni dzień zmagań lekkoatletów podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze jest wyjątkowo udany dla naszych reprezentantów. Po tym jak Marcin Lewandowski sięgnął po złoty medal w biegu na 800m, na podium wskoczyła również Angelika Cichocka. Ona z kolei wywalczyła dla biało-czerwonej kadry srebrny krążek.


Polska biegaczka zaliczana była do grupy lekkoatletów, z którymi wiązano medalowe nadzieje. Cichocka wytrzymała ciśnienie, dzięki czemu mogła cieszyć się jednym z największych sukcesów w jej dotychczasowej karierze.

W walce o medale w niedzielnym biegu na 1500m liczyły się właściwie tylko cztery zawodniczki, w tym dwie Polki. To napawało kibiców optymizmem, bo z każdym kolejnym metrem mogli utwierdzać się w przekonaniu, że któraś z naszych reprezentantek sięgnie po medal, a może nawet uda się to zarówno Cichockiej jak i Broniatowskiej. Ostatecznie jednak ta druga na ostatnich metrach nie wytrzymała trudów biegu i musiała obejść się smakiem.

Jak na razie Polacy w Pradze zdobyli trzy brązowe medale oraz po jednym złotym i srebrnym.

MiejsceZawodnikKrajCzas
1.Sifan HassanHolandia4.09,04
2.Angelika CichockaPolska4.10,53
3.Federica del BuonoWłochy4.11,61
4.Katarzyna BroniatowskaPolska4.12,71
5.Gesa-Felicitas KrauseNiemcy4.15,40

Złoty medal Marcina Lewandowskiego w Pradze!

Czy Angelika Cichocka miała szanse na złoto w Pradze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL