Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Srebrna polska sztafeta! Biało-czerwoni oddali złoto na ostatnich metrach!

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Biało-czerwona sztafeta męska długo prowadziła w biegu 4x400m, ale na samym finiszu Polacy oddali złoto Belgom. Na najniższym stopniu podium stanęli Czesi.

Polacy rozpoczęli bieg w imponującym stylu. Karol Zalewski od samego początku wystrzelił jak z armaty i już po 200 metrach miał sporą przewagę nad rywalami. Kibice mieli jednak podstawy obawiać się tego, że Polak nie wytrzyma narzuconego przez siebie tempa. Finalnie, obawy te miały niewiele wspólnego z rzeczywistością, bo Zalewski przekazał pałeczkę Rafałowi Omelce, zachowując dużą przewagę nad pozostałymi sztafetami.


Omelko też pobiegł niemal perfekcyjnie, a ogromna przewaga biało-czerwonych nie topniała! Polacy byli na czele również po zmianie trzeciego Łukasza Krawczuka i wszystko zależało się od postawy Jakub Krzewina. Ten dostosował się co prawda poziomem do swoich kolegów, ale genialnie na ostatniej zmianie w reprezentacji Belgii pobiegł Kevin Borlee, który długo gonił Polaka i ostatecznie udało mu się go dopaść.

Na trzecim miejscu z dużą stratą bieg ukończyli Czesi, którzy wynik ten uznać mogą za sukces.

Po niedzielnym finale sztafety 4x400 fani lekkoatletyki w Polsce mogą czuć jednak mały niedosyt. Szanse na złoto Polaków były naprawdę duże. Nie da się jednak ukryć, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Świadczyć może o tym fakt, że Belgowie pobili rekord Europy, a polska i czeska sztafeta poprawiły rekordy kraju.

MiejsceDrużynaCzas
1.Belgia3.02,87
2.Polska3.02,97
3.Czechy3.04,09
4.Rosja3.08,00
5.Wielka Brytania3.08,56
6.Irlandia3.10,61

Polki z brązowymi medalami HME w sztafecie!

Który z reprezentantów Polski w sztafecie spisał się najlepiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • woj Mirmiła Zgłoś
  Jaki tam niedosyt; Po biegu, w którym zwycięzcy biją rekord Europy, a Polacy rekord Polski zaledwie o 0,1 sek. słabszy od rek. Europy nie można mieć najmniejszych pretensji, czy niedosytu
  Czytaj całość
  - nasza sztafeta pobiegła wspaniale, jak za najlepszych lat; BRAWO!!!
  • stanzuk Zgłoś
   Przegrali złoto przez złą taktykę. Na drugiej zmianie powinien biec Krzewina, a na ostatniej Omelko.
   • yes Zgłoś
    Wynik i miejsce Polaków dobre - ustanowili rekord kraju. W sztafecie belgijskiej biegło trzech Borlée. Kevin z rekordem Europy dogonił jednak Krzewinę.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL