Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ 2015 w Pekinie: Paweł Fajdek obronił tytuł mistrza świata. Wojciech Nowicki z brązem!

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Nie było żadnej niespodzianki, bo nie mogło być. Zgodnie z oczekiwaniami Paweł Fajdek obronił wywalczony przed dwoma laty w Moskwie tytuł mistrza świata. Brąz zdobył natomiast Wojciech Nowicki!

26-letni Paweł Fajdek poleciał do Pekinu w roli zdecydowanego faworyta do złotego medalu. Zewsząd dobiegały głosy, że Polak jest chyba największym pewniakiem do tytułu mistrza w całej stawce lekkoatletów, którzy rywalizują w stolicy Chin. Na Fajdku ciążyła zatem ogromna presja, ale nasz reprezentant poradził sobie z nią perfekcyjnie. 

Złoty rzut Pawła Fajdka na odległość 80,88 m
MŚ w Pekinie: Złoty rzut Pawła Fajdka na odległość 80,88 m
Źródło: TVP S.A.

Niedzielny finał konkursu rzutu młotem Polak rozpoczął jednak dosyć niemrawo. W pierwszej próbie posłał młot na odległość 76,40m, co dawało mu trzecią pozycję. Drugą próbę z kolei Fajdek spalił i na twarzach polskich kibiców królowej sportu malowało się lekkie zaniepokojenie. Jak się później jednak okazało, nasz zawodnik tylko się rozgrzewał.


Już w trzecim podejściu, mówiąc kolokwialnie, Polak "pozamiatał" i w zasadzie zagwarantował sobie złoty medal. Młot pofrunął na odległość 80,64m. Żaden z jego rywali z tym roku nawet do tej granicy się nie zbliżył. W niedzielę ten trend nie uległ zmianie. W kolejnej próbie Fajdek poprawił się jeszcze o 24 centymetry i nie pozostawił już zatem rywalom żadnych złudzeń. Ci w zasadzie pogodzili się już z faktem, że złoto jest zarezerwowane i rozpoczęli zatem batalię o srebro.

W walkę o podium, zupełnie niespodziewanie, włączył się drugi z naszych reprezentantów, Wojciech Nowicki. W ostatniej próbie Polak postawił wszystko na jedną kartę i posłał młot na odległość 78,55m. Tym samym przebojem wdarł się na podium. Co ciekawe, taki sam rezultat osiągnął srebrny medalista MŚ, pochodzący z Tadżykistanu, Dilshod Narazow. Polak znalazł się jednak na trzeciej pozycji, bo w przypadku identycznego rezultatu, liczy się drugi najlepszy wynik.

To pierwsze dwa medale dla Polski w Pekinie. 

Wyniki konkursu rzutu młotem:

MiejsceZawodnikKrajWynik
1.Paweł FajdekPolska80,88
2.Dilshod NarazowTadżykistan78,55
3.Wojciech NowickiPolska78,55
4.Krisztian ParsWęgry77,32
5.Siergiej LitwinowRosja77,24
6.David SoderbergFinlandia76,92
7.Mostafa ElgamelEgipt76,81
8.Marcel LomnickySłowacja75,79

Medalowa próba Wojciecha Nowickiego
MŚ w Pekinie: Wojciech Nowicki z brązowym medalem w rzucie młotem
Źródło: TVP S.A.

Czy brąz Wojciecha Nowickiego można uznać za niespodziankę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (36):

 • woj Mirmiła Zgłoś
  Wspaniałe jest to, że nasz 100% faworyt do tytułu MŚ zdając sobie doskonale sprawę z presji jaka na nim ciąży, rzutem poza niedostępną dla innych granicę 80 m pozbawił złudzeń
  Czytaj całość
  rywali upatrujących swojej szansy jedynie w wyjątkowo słabym dniu Mistrza ;D Paweł pokazał klasę prawdziwego hegemona rzutu młotem, medal zdobył też drugi Polak, Wojciech Nowicki... Polacy mocnym uderzeniem zaczęli starty w MŚ :))
  • wanow Zgłoś
   Brawo Paweł wytrzymałeś i jest złoto a Wojtkowi nie pozostało nic innego jak isc drogą Pawła.
   • firehunter Zgłoś
    Rzut młotem, to jednak tylko rzut młotem.
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL