Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Paweł Fajdek rzuca, a rywale biją brawo!

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Nie ma mocnych na Pawła Fajdka. Pochodzący ze Świebodzic zawodnik po raz kolejny zmiażdżył swoich rywali, tym razem podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie.

W 12 różnych miejscach na całym świecie Paweł Fajdek posyłał w tym roku młot powyżej 80 metrów. Żaden z jego rywali tej granicy przekroczyć nie zdołał, a przecież najlepszy rezultat Polaka w tym sezonie wynosi 83,93m. Złamanie magicznej bariery 80m nie jest zatem równoznaczne z tym, że ktokolwiek będzie w stanie z Fajdkiem konkurować. Wręcz przeciwnie.

W niedzielę, by pokonać Fajdka, trzeba było rzucić... 82 metry! Polak ukończył bowiem konkurs z rezultatem 81,99m. Drugi w klasyfikacji, Węgier Krisztian Pars rzucił młot o ponad trzy metry bliżej! To dobitnie świadczy o tym, jaka przepaść dzieli obecnie naszego reprezentanta od jego przeciwników.

Słabo wypadł w niedzielę natomiast drugi za naszych reprezentantów, Wojciech Nowicki. Brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w Pekinie był czwarty, czyli ostatni w klasyfikacji mężczyzn. Uzyskał rezultat zaledwie 73,16m.

Dodajmy, że na Stadionie Narodowym mężczyźni rzucali wspólnie z kobietami. Klasyfikacja końcowa prowadzona była jednak oczywiście oddzielnie.

MiejsceZawodnikKrajWynik
1.Paweł FajdekPolska81,99
2.Krisztian ParsWęgry78,73
3.Dilshod NazarovTadżykistan74,12
4.Wojciech NowickiPolska73,16

Zwycięski rzut Pawła Fajdka


Źródło: TVP S.A.

Czy ktokolwiek jest w stanie pokonać obecnie Pawła Fajdka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL