Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram

Rodzina chce sprowadzić prochy Elizy Gawryluk

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Rodzina i przyjaciele chcą sprowadzić do Polski prochy Elizy Gawryluk - byłej polskiej lekkoatletki, która w niewyjaśnionych na razie okolicznościach zmarła w Chinach.

Pieniądze zbierane są za pomocą internetowej zrzutki. Koszt transportu wyceniono na 30 tysięcy złotych, na razie zebrano prawie 12 tysięcy. Pieniądze zbiera przyjaciółka rodziny Joanna Rocławska, która pisze: 

"Eliza odeszła nagle, nie wiemy jeszcze co było przyczyną śmierci. To wykaże sekcja zwłok, która to przeprowadzona będzie w Chinach, podobnie jak kremacja.
Jak się domyślacie, koszty sekcji zwłok, kremacji, transportu prochów do Polski nie będą małe. Na dzień dzisiejszy, szacowany koszt transportu wynosi ok 25,000 zł, nie wiemy jeszcze jakie będą pozostałe koszty.

Dla rodziny Elizy koszty te są niewyobrażalnie duże dlatego zaoferowałam ze swojej strony pomoc w zorganizowaniu zbiórki pieniędzy na pokrycie tych największych i najważniejszych kosztów. Do tej pomocy może włączyć się każdy - znajomi, przyjaciele Elizy jak i osoby dobrej woli.

Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się nie tylko pomóc rodzicom w tej trudnej dla nich sytuacji ale także pomóc Elizie wrócić do kraju. Wierzę w siłę przyjaźni, w ludzi dobrej woli, w to, że pieniądze nie okażą się być, w tej sytuacji, problemem. Każda złotówka ma dla nas dużą wartość i za każdą złotówkę w imieniu rodziny jak i swoim bardzo, bardzo dziękuję".

Eliza Gawryluk miała 29 lat. O jej śmierci w piątek jako pierwszy poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki na swojej stronie internetowej.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że w wieku 29 lat zmarła Eliza Gawryluk, była medalistka mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10 000 metrów.

Największy sukces w seniorskiej karierze zawodniczka AZS UWM Olsztyn odniosła w 2008 roku zdobywając w Kozienicach brązowy krążek mistrzostw Polski w biegu na dystansie 10 000 metrów. Medalistka halowych mistrzostw Polski juniorek i juniorek młodszych. W 2007 roku reprezentowała Polską na mistrzostwach Europy U20 w Hengelo zajmując szóste miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Broniła biało-czerwonych barw w pucharze Europy w biegu na 10 000 metrów.

Eliza Gawryluk zmarła w Chinach, przyczyny jej śmierci nie są znane."

W 2011 roku z powodów zdrowotnych Gawryluk przerwała sportową karierę. Została modelką, wyjechała do Włoch. Teraz mieszkała w Chengdu w Chinach. Miała tam uczyć języka angielskiego.

ZOBACZ WIDEO Nie żyje Eliza Gawryluk. Miała 29 lat

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL