Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Tytus Żmijewski

Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska jadą na mistrzostwa świata

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska dołączyły do kadry polskich lekkoatletów na mistrzostwa świata. W Londynie kibice nie zobaczą za to Emilii Ankiewicz.

Polskie biegaczki nie wypełniły minimum gwarantującego udział w MŚ i czekały na zaproszenie ze strony Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki - Mocno trzymamy za nie kciuki, chcemy wysłać do Londynu całą trójkę - mówił jeszcze w środę rano dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki.

Wszystko o mistrzostwach świata w Londynie -->

Ostatecznie IAAF do Londynu zaprosił Swobodę (100 metrów) i Kiełbasińską (200 metrów). Taką informację przekazał za pośrednictwem Twittera dziennikarz Telewizji Polskiej Aleksander Dzięciołowski.

Swoboda kilkanaście dni temu została młodzieżową mistrzynią Europy. Na mistrzostwach Polski w Białymstoku zdobyła złoto i wykręciła najlepszy wynik w tym roku (11.29). Do minimum na MŚ (11.26) zabrakło jej niewiele. Kiełbasińska na MP także była najlepsza. Minimum (23.00) nie miała, najszybciej w tym roku pobiegła w ostatni weekend (23.27).

PZLA na MŚ wyśle 51 zawodników i zawodniczek. Zawody w Londynie potrwają od 4 do 13 sierpnia.

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Iga Baumgart w nowej roli. Piotr Małachowski pod gradobiciem pytań

Czy Ewa Swoboda awansuje do finału MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Robert VW Kolakowski Zgłoś
  Poza tym, panowie i panie, jezeli biegacie srednie lub dugie dystansy, to nie macie czego szukac na studiach w USA. Wielu srednio i dlugo dystansowych biegaczy w USA nie idzie na studia, bo na
  Czytaj całość
  studiach co 2 tygodnie trzeba biegac w zawodach mile, czy dwie. Po 4. latach takiego wyzysku, nic sie z zawodnika nie zostaje.
  • yes Zgłoś
   ważne są wiadomości/decyzje oficjalne
   • Robert Kolakowski Zgłoś
    Poza tym, Amerykanie robia "overload" x 2 i "unload" x 1. Czyli n.p. biegaja 60 metrow pod nie stroma gorke, dwa razy, z 3 do 5 minutami odpoczynku, a potem 60 m na plaskiej biezni. Albo dwa
    Czytaj całość
    razy z nie stromej gorki, a potem po plaskiej biezni. Z tego byl znany pan Chyla, ktory stoswal bieganie ze spadochronem. Po drugie ucza sie biegac, zeby pobic "Tetna's effect." Jezeli caly czas biegniesz z ta sama szybkoscia, to uszytwniasz sie. Czyli, musisz, co pare krokow rozluznic sie. Pare krowko docisnac, jeden--dwa rozluznic, pare docisnac, jeden-dwa rozluznic etc. Tego ucza sie, startujac na maksa z pozycji stojacej, lotnego startu, nabieg 5 metrow, biegna na calego 30 metrwo, a potem przez 30 metrwo prubuje docisnac--rozluznic--docisnac. Tu nie chodzi o zwalnianie, a rozluznianie miesni.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL