Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian Zalewski to srebrny medalista mistrzostw Europy z 2014 roku East News / Krystian Zalewski to srebrny medalista mistrzostw Europy z 2014 roku

MŚ Londyn 2017: spore rozczarowanie. Krystian Zalewski poza finałem biegu na 3000 m z przeszkodami

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Krystian Zalewski zajął dopiero dziewiąte miejsce w swojej serii eliminacyjnej 3000 m z przeszkodami i pożegnał się z marzeniami o finale. Polak, świetnie dysponowany w tym sezonie, pobiegł o pięć sekund gorzej od najlepszego tegorocznego wyniku.

Zalewski w ostatnich miesiącach prezentował wysoką formę i mógł realnie myśleć o finale mistrzostw globu. W Londynie przytrafił mu się jednak słabszy dzień. Polak trzymał się środka stawki, ale stracił nieco dystansu przed ostatnim okrążeniem i nie zdołał już dogonić rywali. Na metę wpadł jako dziewiąty, przegrywając z kilkoma biegaczami mającymi znacznie gorszy rekord życiowy od niego. 

Reprezentant Biało-Czerwonych musiał czekać na rezultaty pozostałych serii. Awans do finału zapewniało bowiem miejsce w trójce bądź znalezienie się w szóstce "szczęśliwych przegranych". Czas Zalewskiego - 8:28.41 - nie dawał mu wielkich szans na awans. 

Już w kolejnych biegu czwarty zawodnik na mecie uzyskał lepszy wynik od Polaka i pozbawił go złudzeń. Wicemistrz Europy z 2015 roku był wyraźnie rozgoryczony swoich rezultatem, pięć sekund gorszym od tegorocznego osiągnięcia. 

3000 metrów z przeszkodami mężczyzn, eliminacje:

MiejsceZawodnikKrajCzas
1.Evan JagerUSA8:20.36
2.Tafese SebokaEtiopia8:20.48
3.Yoann KowalFrancja8:20.60
19.Krystian ZalewskiPolska8:28.41

 

ZOBACZ WIDEO Michał Haratyk: Jeśli to szczyt formy, przyszedł w dobrym momencie (WIDEO)

Czy Krystiana Zalewskiego stać było na miejsce w finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL