Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski / Reprezentantka Polski w skoku wzwyż Kamila Lićwinko

MŚ Londyn 2017: Polska na podium klasyfikacji medalowej

Kamil Kołsut
Polska zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. W sobotę siódmy krążek dla Biało-Czerwonych - brązowy - zdobyła Kamila Lićwinko.

Na nasz dorobek - obok jej zdobyczy - składają się wyniki Anity Włodarczyk, Malwiny Kopron (złoto i brąz, obie rzut młotem), Piotra Liska (srebro w skoku o tyczce), Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego (złoto i brąz, obaj rzut młotem) oraz Adama Kszczota (srebro w biegu na 800 metrów).

Dwa lata temu w Pekinie Biało-Czerwoni wywalczyli osiem krążków. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy szóstą lokatę.

W Londynie naszych reprezentantów czeka jeszcze sześć finałów: sztafety 4x400 metrów, 800 metrów kobiet, 1500 metrów mężczyzn oraz chód panów na 20 i 50 kilometrów.