WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Usain Bolt doznał kontuzji w swoim ostatnim biegu w karierze

MŚ Londyn 2017: koledzy Usaina Bolta wściekli na organizatorów

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Jamajska sztafeta 4x100 metrów obwinia organizatorów mistrzostw świata o to, że Usain Bolt na ostatniej zmianie doznał kontuzji. Koledzy Bolta uważają, że uraz jest wynikiem trzymania zawodników w zimnym pokoju przez 40 minut przed startem.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

To miał być ostatni bieg w karierze Usaina Bolt, oddanie hołdu legendzie. Jamajczycy biegli po złoto. Na ostatniej zmianie pałeczkę przejął Bolt, rozpędzał się, przebiegł kilkanaście metrów i padł na bieżnię. 30-latek doznał kontuzji.

Kiedy brytyjska sztafeta świętowała złoty medal, na torze odbywał się dramat najlepszego sprintera świata i jego drużyny. Yohan Blake był wściekły na organizatorów. - Za długo nas trzymali w pokoju, z którego jesteśmy wywoływani na stadion. Usain był już zimny, powiedział mi: 'Yohan, to szaleństwo. 40 minut oczekiwania i dwie prezentacje medalowe przed naszym biegiem' - powiedział dziennikarzom rozczarowany Blake.

- Rozgrzewaliśmy się i czekaliśmy, rozgrzewaliśmy i znów czekaliśmy. A później widzieliśmy prawdziwego mistrza, legendę, który tam idzie i ma takie kłopoty - dodał Jamajczyk.

W podobnym tonie wypowiadał się inny sprinter jamajskiej reprezentacji, Omar McLeod. - Serce krwawi, dałem z siebie wszystko i naprawdę bardzo chciałem, aby Usain odszedł zdobywając złoto. Nie mogę uwierzyć w to co się stało, jestem w szoku - przyznaje McLeod i dodaje, że oczekiwanie na finał było powodem kontuzji ich gwiazdy. - To było niedorzeczne. Czekaliśmy około 45 minut. Odbył się chyba trzy medalowe ceremonie zanim wyszliśmy stamtąd. Robiliśmy wszystko, aby się dobrze dogrzać i mieć ciepłe mięśnie do startu. To jednak było absurdalne, czekać tak długo - podkreśla 23-latek.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak kibice PSG trollują fanów Barcy. Przez Neymara


Czy Usain Bolt powinien zmienić zdanie i nie kończyć kariery po takim biegu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (44):

    Pokaż więcej komentarzy (41)