Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walerij PronkinPAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Walerij Pronkin

Rywal polskiego mistrza o rekordzie świata. "Fajdek może się zamachnąć"

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Wicemistrz świata z Londynu w rzucie młotem Walerij Pronkin nie ma wątpliwości, że obecnie tylko jeden człowiek na świecie jest w stanie pobić 31-letni rekord świata w tej dyscyplinie. To Paweł Fajdek.

Rekord świata w rzucie młotem to 86 metrów i 74 cm. Ustanowił go Jurij Siedych, reprezentant Związku Radzieckiego. Za kilka dni, dokładnie 30 sierpnia, minie 31 lat od tego wydarzenia. Polski mistrz Paweł Fajdek jest 10. na liście wszech czasów. W 2015 podczas zawodów w Szczecinie rzucił na odległość 83 metry i 93 cm. Zdaniem rosyjskiego wicemistrza świata z Londynu Walerija Pronkina, tylko Polak jest w stanie poprawić osiągnięcie z 1986.

- Mnie w tej chwili na to jeszcze nie stać. Jeśli obecny mistrz z Polski Paweł Fajdek będzie miał odpowiedni nastrój i podejście, to właśnie on może się zamachnąć na rekordowy wynik - twierdzi Pronkin, który zdobył srebrny medal w debiucie na lekkoatletycznych mistrzostwach świata.

Przypominamy, że w zawodach w Londynie Paweł Fajdek zwyciężył z wynikiem 79 metrów i 81 cm, natomiast drugi Pronkin rzucił 78 metrów i 16 cm. Rosjanin twierdził, że był bardzo blisko pokonania Polaka, ale zabrakło mu doświadczenia, bowiem 23-latek nigdy wcześniej w karierze nie występował w zawodach tej rangi.

ZOBACZ WIDEO Angelika Cichocka: Miałam sporo szczęścia

Czy Paweł Fajdek pobije rekord świata w rzucie młotem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL