Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / SRDJAN SUKI

Mo Farah atakuje media. "Chcieliście mnie zniszczyć"

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Mo Farah zaledwie kilka godzin po zdobyciu srebrnego medalu na mistrzostwach świata w Londynie i zakończeniu kariery, zaatakował dziennikarzy na niedzielnej konferencji prasowej. Ze łzami w oczach zarzucał mediom, że przez lata próbowały go zniszczyć

34-letni Brytyjczyk w swojej karierze aż czterokrotnie zdobywał złoty medal olimpijski. W sobotę po raz pierwszy od siedmiu lat nie wygrał finałowego biegu na wielkiej imprezie. W rywalizacji na 5000 metrów Mo Faraha zdetronizował Muktar Edris. To był ostatni bieg w jego karierze, teraz Farah zamierza skoncentrować się na biegach maratońskich. 

W trakcie niedzielnej konferencji prasowej Brytyjczyk był bardzo emocjonalny i oskarżył media o wielokrotne próby zniszczenia jego reputacji. Chodzi o amerykańskiego trenera Faraha - Alberto Salazara, który w 2015 roku został oskarżony o podawanie środków dopingujących swoim podopiecznym. Podejrzenie o stosowanie dopingu padło też na Faraha. Amerykańska agencja antydopingowa nadal prowadzi śledztwo w sprawie Salazara.

Farah nigdy nie zapomniał o oskarżeniach wysuwanych przez dziennikarzy i podczas konferencji dał temu wyraz. - Osiągnąłem to co osiągnąłem, a wy próbowaliście to zniszczyć. Tyle razy mnie atakowaliście, byliście nieuczciwi. Nie wiem dlaczego - mówił ze łzami w oczach, bijąc się jednocześnie w pierś i podkreślając, że jest "czystym" sportowcem.

- Przez wiele lat robiliście wiele rzeczy, aby sprowadzić mnie na dno. Ja nadal będę walczył i robił wszystko, aby mój kraj był ze mnie dumny. Możecie napisać, co wam się podoba, ale jestem czystym sportowcem i dopóki mam tego świadomość, nie mam problemów ze snem - kontynuował jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów w historii Wielkiej Brytanii. 

Farah czuje się dotknięty, ciągłymi pytaniami o jego relacje z Salazarem. Pytania powracają, chociaż biegacz rozstał się już z amerykańskim szkoleniowcem. - Przez ostatnie 3-4 lata praktycznie trenowałem sam i nie robiło mi to większej różnicy. Wiedziałem, co muszę robić - stwierdził Farah.

ZOBACZ WIDEO Piotr Lisek o skokach na tyczkach Bubki: Zapamiętam ten dzień

Czy Mo Farah ma rację zarzucając mediom niesprawiedliwe traktowanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL