Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Caster SemenyaGetty Images / Shaun Botterill / Staff / Na zdjęciu: Caster Semenya

Trzykrotny mistrz świata: Semenya? Niech startuje we własnej konkurencji

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Złoty medal Caster Semenyi wywalczony na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie po raz kolejny spotkał się z ostrym komentarzem. - Zabroniłbym jej biegać z kobietami - stwierdził trzykrotny mistrz świata w wieloboju, Tomas Dvorak.

Semenya zbliżyła się w Londynie do liczącego 34 lata rekordu świata Jarmili Kratochvilovej. Czeszki, która tak jak biegaczka z RPA, z wyglądu przypominała raczej mężczyznę niż kobietę. Dvorak, będący szefem czeskiej reprezentacji, tak skomentował jej sukces:

- Nie szukam tu drugiego dna, patrzę na sprawę tak, jaka jest. I nie podoba mi się to - stwierdził.

Czech odniósł się zresztą nie tylko do Semenyi, ale też do Francine Niyonsaby oraz Margaret Wambui, które tak jak biegaczka z RPA mają podwyższony poziom testosteronu. To z kolei pomaga im na bieżni, bo są od rywalek silniejsze i szybsze.

- Te zawodniczki mają zdecydowaną przewagę i jest to całkowicie wbrew zdrowemu rozsądkowi. Zabroniłbym im biegać z kobietami. Niech startują we własnej konkurencji lub z mężczyznami - dodał Dvorak.

Szef IAAF Sebastian Coe zapowiedział, że we wrześniu lub październiku międzynarodowa federacja wróci tematu terapii hormonalnych, jakim miałyby zostać poddane zawodniczki z podwyższonym poziomem testosteronu.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot: Afrykańczycy się mnie boją, ale spisek to za dużo powiedziane

Czy zgadzasz się z opinią Dvoraka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (31):

Wszystkie komentarze (31)

Komentarze (31)

    Wszystkie komentarze (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL