WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu Usain Bolt

Rekordy ustanowione przez Usaina Bolta będą wieczne? "Tylko cyborg może je pobić"

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Legendarny sprinter Walerij Borzow twierdzi, że nikt nie odbierze Usainowi Boltowi rekordów świata na 100 i 200 metrów. - Chciałbym wiedzieć jak Bolt tego dokonał. To, że jest utalentowany i uzdolniony, nie rozwiązuje wszystkich kwestii.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Usain Bolt ustanowił najlepszy wynik w historii pokonując 100 metrów w czasie 9,58 sek. a 200 metrów - 19.19 sek. Dwukrotny mistrz olimpijski w biegach sprinterskich Walerij Borzow uważa, że wyniki ustanowione przez Jamajczyka są tak wyśrubowane, że jedynie sportsmen-robot będzie w przyszłości zdolny je poprawić.

- Bolt sam powiedział, że jego rekordy przetrwają 20 lat. Nie wyobrażam sobie, jak udało mu się osiągnąć takie rezultaty, taka technologi jest mi nieznana. Wydałem książkę o metodyce treningu, opartą na moich dziennikach i mogę mówić o swojej pracy - mówi Borzow. - Chciałbym wiedzieć jak Bolt tego dokonał. Fakt, że jest utalentowany i uzdolniony, nie rozwiązuje wszystkich kwestii. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł przebiec 200 metrów w czasie 19,19 sek. To jakiś super unikany przypadek.

Walerij Borzow w barwach ZSRR zdobył dwa złote medale olimpijskie w Monachium w 1972. Dystans 100 metrów przebiegł w czasie 10,24 sek, a 200 metrów - 20,00 sek. Do wyników Bolta uzyskanych ponad 40 lat później podchodzi z wielką rezerwą.

- Prawdopodobnie jego rezultaty pobije tylko cyborg. Wtedy, kiedy rywalizować ze sobą będą ludzie z przeszczepionymi narządami albo w sytuacji, kiedy komuś wszczepią komórki macierzyste np. geparda. Brzmi jak brednie, ale coś w tym jest - twierdzi Borzow. - Był kiedyś taki film "Robocop", a w tym przypadku będzie "robot-sportsmen".

ZOBACZ WIDEO Lewandowski uczcił jubileusz. Dwa gole Polaka! Zobacz skrót meczu Bayern - Mainz [ZDJĘCIA ELEVEN]

Usain Bolt zakończył karierę w wieku 31 lat. Jego ostatnim startem były Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Londynie. Po raz pierwszy granicę 20 sekund w biegu na 200 metrów złamał jako 18 - latek, a 100 metrów przebiegł w czasie 9,63 sek., kiedy miał 22 lata.

Czy zgadzasz się z opinią Waleriego Borzowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):