WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska

Anna Kiełbasińska w wielkiej formie! Kolejny rekord Polki

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Anna Kiełbasińska potwierdza, że w sezonie halowym jest w doskonałej formie. Polska sprinterka osiągnęła we wtorek najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki na 300 metrów - 37,02 s.

Po pobiciu rekordu życiowego na 400 metrów i osiągnięciu znakomitego czasu na 200 m, Anna Kiełbasińska popisała się kolejny raz w ostatnich tygodniach. We wtorek warszawianka wystąpiła na halowym mityngu w Lievin i wyjedzie z tego miasta w doskonałym humorze.

Polska sprinterka wystąpiła na nietypowym dystansie 300 metrów i okazała się najlepsza. Najważniejsze jednak, że osiągnęła znakomity wynik - 37,02 s to najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki!

Kiełbasińska poprawiła aż o 0,37 s poprzedni najlepszy rezultat, należący do Justyny Święty-Ersetic. Ona wykręciła ten czas zaledwie kilka dni temu.

Najlepsza polska sprinterka ostatnich lat udowodniła po raz kolejny, że osiągnęła życiową formę. Kiełbasińska zapowiedziała pod koniec ubiegłego roku, że chce szykować się do zmiany dystansu i skupienia się na 400 metrach.

Jej tegoroczne wyniki wskazują, że bardzo szybko może stać się członkinią sztafety 4x400 metrów kobiet, a na pewno wzmocnić rywalizację w i tak mocnej grupie zawodniczek.

Na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham w marcu na pewno wystąpi na sprinterskim dystansie 60 m.

ZOBACZ WIDEO To nasz społeczny polski problem? "Nakładamy ogromną presję na zawodników"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Anna Kiełbasińska będzie silną częścią sztafety 4x400 m?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL