Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sylwester BednarekNewspix / Tomasz Markowski / Sylwester Bednarek

Ruszają halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Szansa medalowa na otwarcie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sylwester Bednarek zainauguruje występy polskich lekkoatletów na halowych MŚ w Birmingham. Skoczek wzwyż plasuje się w czołówce najlepszych zawodników sezonu.

Do Birmingham poleciało 27 Polaków. Niektórzy z aspiracjami medalowymi (Piotr Lisek, kulomioci, Adam Kszczot), inni atakujący z drugiego szeregu, tacy jak Sylwester Bednarek. Halowy mistrz Europy sprzed roku ponownie znakomicie czuje się pod dachem. Niedawno w słowackim Trzyńcu wyrównał rekord życiowy (2,33 m) i zajmuje trzecie miejsce na listach światowych. 

Tegoroczni liderzy - trenowany przez Stanisława Szczyrbę Katarczyk Mutaz Essa Barshim (2,38 m) i Rosjanin Danił Łysenko (2,37 m) - skaczą w innej lidze, cały sezon ich wyniki kręcą się wokół wysokości 2,35 m i wyżej. Bednarek tak systematyczny nie jest, ale skok z Trzyńca nie był jednorazowym popisem. Zdroworozsądkowo - Polak może myśleć o brązowym krążku, pokonanie 2,30 powinno dać podium. Z takim samym planem do Anglii dotarli pozostali uczestnicy zmagań, których będzie tylko 12. W związku z ograniczoną liczbą uczestników, zrezygnowano z eliminacji, w piątkowy wieczór od razu odbędzie się finał.

Na pozostałe medalowe nadzieje musimy poczekać, Bednarek jako jedyny z Biało-Czerwonych pojawi się na bieżni w czwartkowy wieczór. Oprócz niego, nad poprzeczkami będą latać panie. Po pewne złoto przyjechała Rosjanka Maria Lasitskene, dominatorka ostatnich lat i jedyna zawodniczka, która w tym sezonie (i to bardzo często) pokonywała 2 metry. Tym razem bez Polki w tej konkurencji - medalistka MŚ Kamila Lićwinko zawiesiła karierę ze względu na ciążę.

Dzień w Birmingham zwieńczą biegaczki na 3000 metrów. Niemcy liczą na wielce utalentowaną 20-letnią Kontanze Klosterhalfen, ale Europejce - bardziej szybkiej w tym roku - nie daje się wielkich szans w wyścigu z afrykańską koalicją.

Mistrzostwa potrwają od czwartku do niedzielnego wieczoru. Zapraszamy na obszerne relacje w portalu WP SportoweFakty.

Program I dnia MŚ:

19.45 skok wzwyż mężczyzn (Sylwester Bednarek)
19.45 skok wzwyż kobiet
21.15 3000 metrów kobiet

ZOBACZ WIDEO Egzotyczne zgrupowanie Angeliki Cichockiej. "Najważniejsze, że wróciłam zdrowa!"

Czy Sylwester Bednarek zdobędzie medal halowych MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL