Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa SwobodaGetty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

HMŚ w Birmingham: finał biegu na 60 m nie dla Ewy Swobody i Anny Kiełbasińskiej

Tomasz Rosiński
Polskie sprinterki, a mianowicie Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska, zajęły piąte miejsca w swoich biegach półfinałowych na 60 metrów i nie uzyskały awansu do finału halowych mistrzostw świata.

Ewa Swoboda w biegu eliminacyjnym osiągnęła czas 7,24 sek. i z trudem awansowała do półfinału HMŚ Birmingham 2018. Lepiej poszło Annie Kiełbasińskiej, która dobiegła do mety z czasem 7,23 sek.

W półfinale Kiełbasińska wyrównała swój czas z eliminacji, ale to było za mało, żeby myśleć o awansie do półfinału. Polka zajęła w swoim biegu 5. lokatę, a najlepsza okazała się Szwajcarka Mujinga Kambundji (7,10 sek.).

Również Swoboda (7,25 sek.), która w II biegu także zajęła V pozycję, nie powalczy o medale. W tej rywalizacji zwyciężyła Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej.

W najszybszym pierwszym biegu triumfowała Murielle Ahoure (WKS) z czasem 7,01 sek.