Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Remigiusz Olszewski PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Remigiusz Olszewski

Halowe MŚ: świetny bieg i awans Remigiusza Olszewskiego

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Remigiusz Olszewski zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 60 metrów podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham i awansował do kolejnej rundy zmagań.

Remigiusz Olszewski wystartował w szóstym biegu eliminacyjnym i spisał się w nim bardzo dobrze. Reprezentant Polski popisał się świetnym startem, dzięki czemu od początku do mety biegł na miejscu dającym awans do kolejnej rundy rywalizacji. 

Polak zajął drugie miejsce w swoim wyścigu, uzyskując czas 6.65. O dwie setne sekundy lepszy od niego okazał się Ben Youssef Meite. Awans do półfinałów uzyskało trzech najlepszych zawodników z każdego biegu, a oprócz nich również trzech z najlepszymi czasami.

Najszybszy w eliminacjach był Amerykanin - Ronnie Baker (6.57). Dopiero 16 rezultat w stawce uzyskał faworyt do złota i rekordzista świata - Christian Coleman, ale bieg eliminacyjny zwyciężył z dużym spokojem. 

Półfinały odbędą się w sesji wieczornej (godzina 20:11), a medale w tej konkurencji zostaną rozdane na koniec dnia - o 22:09.

ZOBACZ WIDEO Luz dał fajne wysokości. Piotr Lisek na HMŚ po osiem równych skoków

Czy uważasz, że Olszewskiego stać na udział w finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • panda25 Zgłoś
  Zdziwiła mnie informacja o indywidualnych (pozakadrowych) przygotowaniach Olszewskiego. Przed chwilą niby padła wiadomość, że już się "załapał" na finansowanie, ale właśnie dziwi,
  Czytaj całość
  dlaczego dopiero teraz...?

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL