Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Thomas MorgensternGetty Images / Na zdjęciu: Thomas Morgenstern

Thomas Morgenstern o "Wings For Life": Ten bieg ciężko opisać słowami

Barbara Toczek
Barbara Toczek
6 maja odbyła się 5. edycja charytatywnego biegu Wings For Life World Run. W Wiedniu wziął w niej udział były austriacki skoczek, Thomas Morgenstern, który nie krył zachwytu tym szlachetnym wydarzeniem.

Tysiące biegaczy na całym świecie już po raz piąty wystartowało w biegu Wings For Life World Run. Celem niezwykle popularnego wydarzenia jest zebranie pieniędzy na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Warto zaznaczyć, iż jest to jedyny bieg, w którym meta w postaci jadącego samochodu w momencie startu znajduje się za zawodnikami, a po 30 minutach od rozpoczęcia biegu zaczyna "ścigać" biegaczy.

Ze względu na szczytny cel biegowego wydarzenia, którego hasło przewodnie brzmi: "Biegniemy dla tych, którzy nie mogą", startuje w nim wiele znanych osób ze świata sportu. W Wiedniu na starcie pojawił się m.in. Thomas Morgenstern. W rozmowie z WP Sportowe Fakty Austriak przyznał, iż bieg ten jest dla niego niesamowitą inicjatywą.

- Emocje, które towarzyszą na starcie, są naprawdę wspaniałe. I ta świadomość, że biegnie się dla tych, którzy sami nie mogą... To naprawdę coś pięknego, co ciężko opisać słowami. Uwielbiam ten moment i nie mogę się doczekać, kiedy tysiące ludzi na całym świecie tego samego dnia, o tej samej porze rusza na trasę biegu. To naprawdę genialna sprawa - podsumował były skoczek.

Lukas Mueller i Thomas Morgenstern przed startem biegu w WiedniuLukas Mueller i Thomas Morgenstern przed startem biegu w Wiedniu
Podobnie jak przed rokiem, Morgenstern założył specjalny team wraz z Lukasem Muellerem, który po upadku na mamuciej skoczni Kulm porusza się na wózku inwalidzkim. W drużynie byłych skoczków wystartowało ponad 140 osób. Morgenstern podkreślił, iż możliwość startu razem z Muellerem ma dla niego szczególne znaczenie.

- Lukasa znam odkąd był małym chłopcem. Od momentu wypadku na Kulm oczywiście bardzo wiele się zmieniło w jego życiu, ale potrafił rozwinąć w sobie taką niesamowitą wewnętrzną siłę, że powinno się przed nim zdjąć przysłowiową czapkę z głowy. To naprawdę niewiarygodne, jak zachowuje się tej sytuacji. Chcieliśmy razem stworzyć team, którego członkowie przyczynią się do stawiania na nogi innych - wyjaśnił Austriak.

Czy śledziłeś tegoroczną edycję biegu Wings For Life World Run?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL