WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Mateusz Skwarczek / Na zdjęciu: biegacze podczas półmaratonu w Krakowie

Maraton w Lublinie nie był... maratonem. Trasa okazała się za krótka

Michał Fabian
Michał Fabian
571 osób ukończyło 6. Maraton Lubelski. Krótko po zakończeniu imprezy okazało się, że nie pokonali oni 42 kilometrów i 195 metrów. W wyniku błędu organizatorów trasa była krótsza o 400 m.

Rafał Czarnecki (wynik 2:38:15) i Ukrainka Iryna Masnyk (2:57:38) zwyciężyli w minioną niedzielę w 6. edycji Maraton Lubelskiego. Oprócz nich wyzwanie podjęło ponad pół tysiąca miłośników biegania.

Po zakończeniu imprezy okazało się, że... żaden z uczestników nie przebiegł maratonu, czyli 42 km i 195 m. Choć trasa miała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, to z powodu błędu organizatorów zawodnicy nie pokonali jej w całości.

Dyrektor zawodów Piotr Kitliński przyznał się do błędu i przeprosił biegaczy. "Zawodnicy pokonali dystanse o ok. 400 metrów krótsze niż zakładane. W związku z tą pomyłką wyniki osiągnięte w niedzielę nie mogą być zaliczane jako oficjalne rekordy życiowe" - czytamy w oświadczeniu organizatora Maratonu Lubelskiego.

W ramach rekompensaty uczestnicy tegorocznego maratonu, a także Biegu Koziołka (impreza towarzysząca, bieg na 15 km), otrzymają zniżkę za udział w imprezie w 2019 r.

Natomiast dyrektor zawodów postanowił wymierzyć sobie dość niecodzienną "karę". "W zamian za Wasze zmęczenie osobiście, mimo kompletnego nieprzygotowania (42 km biegam w ciągu 2 tygodni) chciałbym przebiec trasę 6. Maratonu Lubelskiego dnia 21 maja 2018 roku o godzinie 12.00. Kto chciałby mi towarzyszyć (nawet we fragmentach) serdecznie zapraszam. Będę biegł bez zabezpieczenia przez odpowiednie służby, a wiec chodnikami i ścieżkami rowerowymi, którymi prowadziła trasa biegu" - napisał Piotr Kitliński.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #23. Walka o mistrza. "Lech zrobi wszystko, aby zagrać dla Jagiellonii"


Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Komentarze (3):