Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KszczotGetty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Adam Kszczot

Mistrz świata nie boi się polskich biegaczy. "Trudno ich pokonać, ale zmieniłem sposób postrzegania"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Świetnie zapowiada się bieg na 800 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Pierre-Ambroise Bosse jest gotowy na bój z Adamem Kszczotem i Marcinem Lewandowskim.

Halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce dostarczyły polskim kibicom wielu powodów do świętowania. Świetnie spisał się Adam Kszczot, który zdobył złoty medal w biegu na 800 m. W Birmingham na tym dystansie nie startował Marcin Lewandowski, ale on wywalczył srebro na 1500 m. Obu powinniśmy zobaczyć na tym krótszym dystansie podczas nadchodzących mistrzostw Europy.

Jednym z najgroźniejszych rywali naszych rodaków będzie Pierre-Ambroise Bosse. To ubiegłoroczny mistrz świata. Francuz przyznaje, że Polacy będą poważnym wyzwaniem. - Trudno pokonać takich biegaczy jak Kszczot czy Lewandowski. Zmieniłem jednak sposób postrzegania tych zawodników - mówi Bosse.

Reprezentant Francji następnie wyjaśnił, co kryje się pod hasłem "zmiana sposobu postrzegania".

- Nie będę miał żadnych skrupułów ani strachu, by ich pokonać. W pewnym momencie chyba miałem wobec nich zbyt wiele szacunku. Teraz wychodzę z założenia, że wszyscy jesteśmy w tej samej kategorii i możemy walczyć. Powinni obawiać się mnie bardziej niż roku temu - przyznaje.

Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w Berlinie. Impreza potrwa od 7 do 12 sierpnia.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Malarz zasłużył na powołanie do kadry? "Staram się wykonywać swoją pracę"

Czy Kszczot zdobędzie złoto na ME w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL