Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcelina WitekNewspix / Na zdjęciu: Marcelina Witek

Marcelina Witek kontuzjowana. Musiała odpuścić start

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Z powodu urazu barku Marcelina Witek, najlepsza w tym roku oszczepniczka w Europie musiała wycofać się ze startu w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo.

Marcelina Witek znakomicie rozpoczęła sezon. Na mityngu w Białogardzie zdecydowanie poprawiła swój rekord życiowy (66,53 m), a następnie dobrze zaprezentowała się w Szanghaju, podczas zawodów z cyklu Diamentowej Ligi (64,49 m). Już jednak w Chinach zaczęła odczuwać dyskomfort w barku.

W kolejnych tygodniach ból pojawiał się i znikał. Niestety, obecnie nie pozwala on jej na treningi. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" ojciec i jednocześnie trener oszczepniczki Mirosław Witek zdradził, że 23-latkę czeka przerwa w startach.

 - Trzeba rozpocząć solidne leczenie, żeby nie doszło do poważniejszego urazu - powiedział szkoleniowiec. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzony rezonans magnetyczny.
Z powodu urazu Marcelina Witek, która zajmuje pierwsze miejsce na europejskich i czwarte na światowych listach w tym roku, musiała zrezygnować ze startu w mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Ten odbędzie się już w czwartek.

Największymi dotychczasowymi osiągnięciami zawodniczki ze Słupska jest brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy i złoty medal Uniwersjady. Oba sukcesy odniosła w ubiegłym roku.

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak zakończył udział w Lidze Narodów. "W Final Six też nie zagram"

Czy Marcelina Witek wystąpi z powodzeniem na ME w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL