WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

Ostrawa: przełamanie Anity Włodarczyk. Polka znowu wygrywa

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Anita Włodarczyk uspokoiła kibiców. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro wygrała konkurs rzutu młotem podczas mityngu w Ostrawie. Dla rekordzistki świata to dopiero pierwszy tegoroczny sukces.

Dotychczasowe rezultaty Włodarczyk nie zachwycały. W niemieckim Halle skończyła konkurs na 9. lokacie (z bardzo słabym wynikiem) i przerwała swoją czteroletnią passę zwycięstw. Podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie przegrała z Amerykanką Gwen Berry, choć posłała młot zdecydowanie dalej niż na inaugurację (75,52 m). 

Podczas trzeciego startu rozwiała wątpliwości - polska arcymistrzyni jest w dobrej dyspozycji. W Ostrawie długo nie mogła się rozkręcić, ale po dwóch słabszych kolejkach zaczęła rzucać na swoim stałym poziomie. W piątej próbie uzyskała 76,43 m, co daje jej prowadzenie na europejskich listach.

Do tegorocznej liderki na świecie, Gwen Berry, wciąż brakuje ponad metr (77,78 m). Polka wygrała jednak z główną konkurentką w bezpośredniej rywalizacji, Amerykanka była druga w Ostrawie (74,21 m). Zawody stały zresztą na wysokim poziomie.

Piątą lokatę zajęła medalistka MŚ Malwina Kopron z dobrym wynikiem 72,88 m. Szósta pozycja dla Joanny Fiodorow.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018: Przewodnik po Moskwie dla kibica: Lotnisko


Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Czy Włodarczyk przekroczy w tym roku 80 m?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):